+380673870816 +380673870816

Молодь Рівненщини не може знайти роботу, оскільки обирає не ті спеціальності

Конкурентоспроможність випускників вищих навчальних закладів, проблеми першого робочого місця та якості професійних знань новоспечених спеціалістів обговорили освітяни, представники влади та роботодавці під час наради у стінах Національного університету водного господарства та природокористування. 

Де знайти роботу після закінчення вищого навчального закладу? Це питання сьогодні непокоїть не лише молодих спеціалістів, а й владу, освіту та бізнес. Оскільки з кожним роком кількість безробітних серед студентів збільшується.

Іван Ткачук, директор Рівненського ОЦЗ:

- В 2009 році випускників вищих навчальних закладів на обліку в центрах зайнятості було 2200, в 2010 – вже 2800, в 2011 році – 3 тисячі випускників.

У службі зайнятості розповіли, що молоді спеціалісти після закінчення вишу не можуть знайти роботу, оскільки обирають не ті спеціальності. Додали, що сьогодні ринок праці перенасичений такими фахівцями як економісти, юристи чи бухгалтери. Потреба є у спеціалістах професійно-технічного напряму. Аби молодь змогла обрати правильну професію та стати конкурентоспроможною, фахівці із служби зайнятості пропонують забезпечити студентів інформацією із реальним аналізом ринку праці. Погоджуються з ними і освітяни.

Іван Вєтров, начальник Управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- Ми маємо на даний час розбалансованість в потребі кадрів та їх попиту.

Світлана Левицька, перший проректор НУВГП:

- Будемо узгоджувати напрям професійної підготовки з урахуванням реальних потреб області і тих 6 інноваційних проектів, в які залучені зараз 10 тисяч євро, аби підтягти наш рівень випуску за якістю та за структурою до тої економічної бази, яка розвивається.

У вишах стверджують, що шукають роботу для своїх студентів. Хоч і на папері, втім статистика непогана. Додають, що молодим спеціалістам було б значно легше влаштуватися на роботу, якби вони мали змогу під час навчання проходити виробничу практику на підприємствах. Однак роботодавці, в свою чергу, не надто охоче беруть практикантів та навчають їх професійним тонкощам. Тому освітяни просять у влади допомоги у вирішенні цієї проблеми. Загалом у ході круглого столу учасники дійшли спільної думки про те, що варто прийняти усі пропозиції, зауваження та порекомендувати відповідним структурам взяти їх до уваги.

Схожі статті