+380673870816 +380673870816

З початку року у 202 жінок на Рівненщині виявили рак молочної залози

202 жінки з діагнозом «злоякісне новоутворення молочної залози» вперше виявлено та взято на облік з початку року в Рівненській області.

Половину пацієнток вдалося відстежити під час профоглядів та звернень до інших спеціалістів, інформують в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА. У 70% жінок, у котрих вперше діагностували цю хворобу, є початкова - І та ІІ стадії. На один випадок виявлених злоякісних новоутворень орієнтовно припадає 100 -120 випадків доброякісних пухлин у жінок. 

Лікування злоякісних пухлин молочної залози відбувається згідно клінічних настанов, республіканських і європейських протоколів. Як розповів заступник головного лікаря Рівненського обласного онкодиспансера Віктор Бернацький, в медзакладі широко використовують сучасні методики пластики молочної залози. Так, на теренах лікувального закладу одна з компаній забезпечує пацієнток протезами молочних залоз та компресійними рукавами.

За даними обласного центру громадського здоров’я, щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цей діагноз. Рак молочної залози найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок.

В Україні статистика теж невтішна - за останніми даними Національного канцер-реєстру минулого року діагноз «рак молочної залози» почули понад 13 тисяч жінок. Померло – майже 5 з половиною тисяч. Це означає, що щотижня понад 100 українок помирають від раку молочної залози. Не прожила навіть одного року із встановленим діагнозом кожна десята.

Тим часом, регулярні профілактичні огляди у лікаря суттєво підвищують шанси на ефективне лікування. Рання діагностика може зберегти життя, адже рак молочної залози виліковний при виявленні на I стадії у 95% жінок, на II стадії – у 80%, на III стадії – у 50% жінок.

Схожі статті