+380673870816 +380673870816

Рівненщина посилює контроль за продажем свинини

Це зумовлено спалахом африканської чуми в Запорізькій області. Працівники управління ветеринарної медицини та спеціалісти інших служб уважно відстежують ситуацію на ринках. Також в області посилять нагляд за роботою свинокомплексів. Вони повинні працювати в закритому режимі. Крім того, проводитимуть профілактичні щеплення поголів’я.

Африканська чума – вірусна хвороба свиней, яка проявляється лихоманкою, синюшністю шкіри та обширними крововиливами внутрішніх органів. Для людини ця недуга безпечна. А от для свійських та диких свиней смертельна. В Україні перший випадок зараження був зафіксований у 1977 році в Одесі. Нещодавно ж спалах хвороби виявили і у Запорізькій області. Тому на Рівненщині посилено контроль за реалізацією свинини на ринках та проводяться масові щеплення тварин. А свинокомплекси, яких в області 90, вже певний час працюють у закритому режимі.

Олег Поліщук, директор фермерського господарства "Маленький оазис":

- Моя сім’я ходить до свиней у змінному одязі, вдома свиней не тримаємо. Працівник, який приходить раз в тиждень, то ходить туди у змінному одязі і також вдома свиней не тримає. Маємо дизбар’єр, який змочуємо дезінфікуючим засобом. Зимою мене якось воно так налякало, то я поставив пластикові вікна і вже по максимуму закупорив свинарник.

Пан Олег у своєму господарстві має 112 свиней. Хоча, за словами чоловіка, він вжив всіх можливих профілактичних заходів, проте досі побоюється, що вірус дійде і до Рівненщини. Адже у випадку зараження однієї тварини, необхідно знищувати усе поголів’я. Тоді фермер втратить за приблизним підрахунком близько 200 тисяч гривень. Тому вже найближчим часом чиновники зберуться на профільну нараду аби обміркувати, яких ще заходів можна вжити, щоб убезпечитись від розповсюдження на Рівненщині чуми. Адже для краю вона принесе колосальні збитки.

Олександр Чуприна, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- У п’ятницю буде скликане засідання колегії ветеринарної медицини управління. Там детально будуть обговорені ті заходи, які вже вжиті. Також проводиться інформаційно-пропагандистська робота аби люди знали, що таке чума. Аби розуміли, якщо за свинями не стежити дуже пильно, то значить буде вирізане усе поголів’я в нього, в його родичів і у всьому селі.

Щеплення тварин, закритий режим роботи свинарників, контроль м’ясної продукції на ринках, - за словами ветеринарів, на жаль, не можуть дати стовідсоткової гарантії зупинки розповсюдження африканської чуми. Адже її збудник може жити доволі тривалий час.

Олександр Костюк, заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області:

- Збудник хвороби надзвичайно стійкий. При температурі +5 градусів він може жити до 10 років, в копченому м’ясі до 5 місяців, в трупах до 3 місяців. Стійкість його надзвичайна.

Лікарі закликають фермерів уважно стежити за самопочуттям своїх тварин. Адже у господарстві, де виявлено африканську чуму, запроваджують карантин. Всіх тварин забивають. Трупи та залишки кормів спалюють. Попіл змішують з вапном та закопують. На відстані 10 кілометрів від небезпечного пункту все поголів’я свиней знищують, а у зоні 150 кілометрів проводять постійний моніторинг ситуації та щеплення.

Схожі статті