+380673870816 +380673870816

У Рівному побільшало робочих місць

Про гідну заробітну плату та належні умови праці спілкувалися сьогодні з роботодавцями представники органів міської влади, центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення й інших структур під час круглого столу. 

Про створення нових робочих місць та ведення легального бізнесу спілкувалися під час круглого столу з роботодавцями представники владних структур міста. Відтак щодо обсягів заробітної плати, то на сьогодні у Рівному 5 % підприємств виплачує кошти своїм працівникам у мінімальному розмірі.

Проте з січня по червень кількість таких установ зменшилася на 90, - розповідають в Управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської ради. Вони наголошують, що розмір мінімальної заробітної плати повинен становити не менше ніж прожитковий мінімум для працюючих осіб, а це на сьогоднішній день 1200 гривень. Відтак, підприємства, які виплачують, так звану, "мінімалку" та мають заборгованості із заробітної плати найчастіше проходять перевірки.

Денис Наумов, заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради:

- Підприємства досить часто питання виплати "мінімалки" вони ще можуть дотримуватися, а от питання посадових окладів, яке регулюється генеральною угодою, досить часто пропускають. Тому попрацюйте з вашими бухгалтерами, можливо ще якісь пропозиції будуть у вас.

Що ж стосується створення нових робочих місць, то протягом семи місяців в Рівному їх кількість збільшилась майже на п’ять тисяч. Вигідним для роботодавців на сьогоднішній день є працевлаштування безробітних за умов надання дотацій міським центром зайнятості. Згідно статистики, з початку 2012 року працевлаштувалося близько 2 сотень чоловік.

Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного:

- В двох словах. Є заробітна плата. Вам її протягом року відшкодовують. Можна взяти людину, подивитись, людина підходить, далі працює. Ви ту людину взяли, центр зайнятості вам ці кошти відшкодовує. І робоче місце створили, яке далі фінансується.

Міський центр зайнятості закликав роботодавців до постійної співпраці. Зокрема порекомендував пройти анкетування задля подальшого пошуку та залучення професійних кадрів. Нині в Рівненському центрі зайнятості ліцензовано близько 50 спеціальностей.

Володимир Даценко, директор Рівненського міського центру зайнятості:

- Це потрібно для того, щоб ми були готові, знали, які фахівці потрібні на ринку праці і в наших сучасних навчальних центрах, ми можемо підготувати спеціалістів, безпосередньо під роботодавців. Так, станом на 2012 рік було працевлаштовано 442 безробітних після закінчення навчання.

Найбільше надходження, а це понад 80 % міської казни, здійснюється саме завдяки податку з доходів фізичних осіб. Тому й не дивно, що міська влада зацікавлена в тому, аби заробітна плата у працівників нараховувалася вчасно та у відповідному обсязі.

Аби підтримати такий нині вразливий малий та середній бізнес, у Рівному вже декілька років діє спеціальна міська програма. На її виконання у бюджеті закладено близько ста тисяч гривень на погашення відсоткових ставок за кредитом підприємств. В минулому році декілька підприємств Рівного скористалися такою можливістю. В цьому ж році або через погану поінформованість, або через високі умови жоден із підприємців не пройшов відбір.

Схожі статті