+380673870816 +380673870816

В аптеках України ліки від гіпертонії вже продаються за зниженими цінами

1 серпня 2012 року в Україні успішно розпочато перший етап Пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, під час якого суб’єкти господарської діяльності знизили ціни на генеричні лікарські засоби, що зареєстровані в Україні. Про це повідомила прес-служба Державної служби з лікарських засобів.

Присутні на нараді суб’єкти господарської діяльності проінформували, що вони до 1 серпня 2012 року провели переоцінку вартості лікарських засобів від гіпертонії і привели ціни на них у відповідність до Пілотного проекту, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 340 "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою".

Слід зазначити, що у деяких регіонах (Донецька, Луганська, Полтавська області, в АР Крим та на Запоріжжі) довелося знижувати ціни лише на 2-5 лікарських засобів із 234, зазначених у постанові Уряду, адже ціни на всі інші препарати були досить невисокими і раніше. У присутніх на нараді викликав здивування той факт, що знижувати ціни на значну кількість ліків (до 30% асортименту) довелося відомій аптечній мережі, що пропагує себе як аптека з досить низькими цінами.

Суб’єкти господарської діяльності зазначили, що мають широкий асортимент ліків від гіпертонічної хвороби – від 150 до 180 найменувань. Причому аптеки кількох регіонів за власною ініціативою пропонують пацієнту спочатку дешевий і лише потім – дорогий лікарський засіб. Представники Держлікслужби України запропонували включити таку норму до інструкції для аптекаря – першостольника, що наразі розробляється у рамках Пілотного проекту.

Представники багатьох регіонів України звернули увагу представників Міністерства охорони здоров’я, присутніх на нараді на вкрай недостатню кількість бланків рецептів. Якість заповнення аптечних рецептів також є низькою: часто лікарі не зазначають міжнародну непатентовану назву лікарського засобу.

Схожі статті