+380673870816 +380673870816

Освітні заклади Рівненщини готують до зими

Нині їх готовність - понад 80 відсотків. Зокрема, харчоблоки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів підготували на 90 відсотків, модернізацію котелень і систем опалення завершили на 83 відсотки, перекрили понад 70 відсотків із запланованих до оновлення покрівель та закінчили кожен другий капремонт. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Голові облдержадміністрації Василю Берташу прозвітували, що на підготовку освітянських закладів до нового навчального та опалювального сезонів спрямували 8 мільйонів гривень із місцевих бюджетів. Всі заплановані роботи пообіцяли завершити вчасно. Їх якість очільник області пообіцяв проконтролювати особисто, об’їхавши школи та дитсадки. Проревізує Василь Берташ і новозбудовані заклади, адже там за потреби підрядники мають зробити гарантійні ремонти за власний кошт.

Крім того, всі ці об’єкти мають автономні котельні, які працюють на альтернативному паливі. Тож очільник області хоче почути від керівників освітніх установ результати енергоекономії за перший опалювальний період. Наприклад, під час відвідин школи в Мульчицях Володимирецького району Василя Берташа запевнили, що будівництво та оснащення котельні окупляться вже за два роки. Температурним режимом у приміщеннях освітяни теж задоволені. Розповіли, що під час аномальних морозів випробували всі можливості енергоощадних котлів, які працюють на місцевій сировині, і навіть їх роботу в аварійному режимі після відключення електропостачання.

До слова, спочатку школу в Мульчицях мала опалювати газова котельня, втім її на вимогу очільника області перепроектували на твердопаливну. Адже це дозволяє економити бюджетні кошти. Більше того, в області зростає кількість виробників альтернативного палива, а це не лише ефективне використання місцевої сировини, економічний потенціал регіону, додаткові робочі місця, а й енергонезалежність області, акцентує Василь Берташ. Так, нині більше 20 підприємств продукують паливо із відходів деревини. Щорічно вони виробляють більше 50 тисяч тонн. Втім пеллети, гранули та щепа в перспективі будуть ще більш затребувані, адже, за дорученням очільника області, переоснащення котелень закладів соціальної сфери Рівненщини триває.

Зокрема, в освітянській галузі в Дубенському районі модернізували 24 котельні, Рокитнівському – 16, Сарненському – 12, Гощанському – 11, а в Березнівському, Здолбунівському, Костопільському та Млинівському майже по 10 котелень стали енергоекономнішими. Водночас усі новозбудовані заклади обігрівають котли місцевого виробництва, які працюють на відходах деревини. Загалом на Рівненщині альтернативним паливом вдалося замінити 3,5 відсотка загального споживання енергоресурсу, і цей показник один із кращих в Україні.

Схожі статті