Підготовка до зими на Волині триває

Підготовка до зими на Волині триває

Зношеність тепломереж, застарілі системи регулювання відпуску теплової енергії та відсутність засобів обліку – основні причини втрати тепла при доставці до споживача. Проблеми підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років обговорили під час наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка. Повідомили у відділі інформаційної політики Волинської облдержадміністрації.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога, найвищий рівень зношеності тепломереж залишається у місті Луцьку – 84 %. Дещо краща ситуація у місті Ковелі – 48%. Натомість, 10 % та 4 % – у Володимирі-Волинському та Нововолинську

«В місцевих бюджетах закладено недостатньо коштів для заміни тепломереж – від трьох до п’яти відсотків. Хоча на облаштування прибудинкових територій, благоустрій, укладання асфальту чи бруківки гроші є. Ви самі розумієте, що мережі в нас в такому стані, що цього не вистачить для належної підготовки котелень та теплових мереж до зими», – зазначив він.

Своєю чергою,  заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Микола Осіюк повідомив, що нині за рахунок кредиту, наданого Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, впроваджують «Проект реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьку». Його вартість становить 14 мільйонів євро, з яких 4 – це грантові кошти (їх повертати не потрібно). Термін кредитування становить 13 років. Відтак, вже розпочато заміну найбільш зношених тепломереж та здійснюють заміну обладнання в котельнях міста на енергозберігаюче.

Переглядів: 317
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту