Гепатит С більше не вирок

Гепатит С більше не вирок

6 тисяч українців безкоштовно отримають ліки від гепатиту С цього року.

Близько 2 мільйона українців інфіковані вірусом гепатиту С. Офіційно в Україні зареєстровано 52,5 тисячі пацієнтів, які потребують лікування. З цього року Міністерство охорони здоров’я України надаватиме безкоштовні ліки від гепатиту С, 6 тисяч українців пройдуть безоплатний курс лікування. Додатково ще 2,5 тисячі хворих також зможуть отримати ліки. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. 

 «Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно, починаючи вже з цього року. У 2018 році лікування за державні кошти отримають близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті люди, які потребують негайного лікування, мають інфекцію з ВІЛ, жінки, які хочуть завагітніти, або інші, які вже мають ускладнення через свою хворобу», – зазначила Уляна Супрун.

За її словами держава платитиме 89 доларів за 12-тижневий курс лікування кожного пацієнта. Аналогічне лікування у США коштує від 8,5 тисяч доларів. Зниження ціни ліків стало можливим завдяки державним закупівлям через міжнародні організації та перемовинам з компанією-виробником.

Наступного року МОЗ планує профінансувати лікування гепатиту С для 50 тисяч осіб. 

Переглядів: 534
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту