Президент вшанував жертв Волинської трагедії у польському Сагрині (ВІДЕО)

Президент вшанував жертв Волинської трагедії у польському Сагрині (ВІДЕО)

Жертв Волинської трагедії» вшанував Президент України Петро Порошенко. Він прибув до селища Сагринь, що в Польщі. Саме тут 74 роки тому загинули за різними оцінками, від 800 до півтори тисячі українців. В  їх пам'ять глава держави відкрив Меморіал. 

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України:

Наш перший людський і християнський обов’язок пам’ятати про невинних жертв і зробити все можливе, аби наші народи ніколи не знали більше розбрату і протистояння.

Брутальна збройна акція, яку вчинили проти мирних українських мешканців окремі підрозділи польського підпілля - так охарактеризував у свій промові Президент події 43-44х років.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України:

Сьогодні ми тут для того, щоби нашою спільною молитвою вшанувати пам'ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули не тільки за те, що вони називали себе українцями, за те що вони ходили до іншої церкви.

Мітинг тривав недовго, але велелюдно. Тут було рясно видно синьо-жовті прапори. Це тому, що до Сагрині з’їхались люди з усієї України, в основному родичі тих, хто загинув. А також чимало представників товариства «Холмщина». Один з них Степан Герасим’юк, побувавши на відкритті, поділився з нами враженнями.

СТЕПАН ГЕРАСИМ'ЮК, представник Волинської «Холмщини»:

Сюди перший раз ми приїхали ще за президенства Ющенка; чекали, що при його президенстві має відбутися дійство, яке відбулось сьогодні. Ну, слава Богу, хоч прийшов час при Порошенку, що він приїхав, дякуємо йому і відали данину тим людям, які були по суті знищені не тільки в цьому селі Сагринь, а і в сусідніх селах.

Петро Порошенко зазначив , що події на Холмщині в часи Другої світової війни вимагають ретельних історичних досліджень задля встановлення історичної правди, яка б вона гірка не була для обох сторін. Проте нею мають займатись виключно історики та науковці, і ніяк не політики.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України:

Будь-які прояви використання, будь якими політичними  силами, історичної пам’яті задля підвищення своїх рейтингів є неприйнятним. Мірятись пролитою кров’ю  наших народів і здобувати на трагедії політичні дивіденди, це є ганебно.

Відкриття меморіалу вбитим українцям у Сагрині є доказом того, що і польська, і українська сторони прагнуть подальших дружніх стосунків, і налаштовані на співпрацю, незважаючи на різне трактування історичних подій.

Переглядів: 921
Коментарі
04:28 10.07.2018
папа
Интересно Порошенко будет помнить о тех которых он убил и убивает людей на Донбассе.
04:24 10.07.2018
леша
Почему поляки ненавидят РФ и Украину. Потому что РФ и Украина братья.
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту