+380673870816 +380673870816

У Рівному не працює 18 ліфтів, а пік масової зупинки прогнозують на 2013 рік

Однією із найгостріших проблем у житлово-комунальній галузі України є капітальні ремонти ліфтів, коштів на які, як уже повелося в нашій країні, завжди не вистачає. Рівне не є винятком. Після 25 років експлуатації вертикальний транспорт потребує капітального ремонту. Нині ж деякі ліфти міста працюють навіть по 30 і більше років, без значних оновлень, як у дев’ятиповерхівці по вулиці Фабричній 1-А.

Ліфт у будинку по вулиці Фабричні 1-А не працює вже більше двох місяців. Як розповіли мешканці, одного дня працівники територіального управління Держгірпромнагляду його відключили, адже у нього збіг термін експлуатації. Хоча, як говорить житель цього будинку Олександр Галій, даний підйомник працює без капітального ремонту понад 30 років. Чоловік живе на 9 поверсі, відтак вийти на вулицю для нього розків.

Олександр Галій, мешканець будинку:

- Мені важко. Я піднімусь один раз на 9 поверх, то у мене вже ноги будуть боліти, крутитимуть всю ніч. Я якби знав, що таке буде, то переїхав би до дітей. Сказали б на місяць, то переїхав би на місяць, а то вони сказали у поточному році, до Нового року і так далі.

Незважаючи на зупинку ліфта, не сидить вдома і Ніна Домбровська, яка має поважний вік. Перспектива провести цілий день у квартирі на дев’ятому поверсі пенсіонерку не радує.

Ніна Домбровська, мешканка будинку:

- Мушу злізти, бо хочеться подихати свіжим повітрям.

З початку року у Рівному було відключено близько 250 ліфтів, яким збіг термін експлуатації. До того ж, за словами начальника управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому Івана Геми, їх кількість нині постійно зростає. На капітальні ж ремонти необхідні значні кошти.

Іван Гема, начальник управління ЖКГ Рівненського міськвиконкому:

- Для виконання капітального ремонту ліфта треба колосальні суми. Необхідно близько 17 мільйонів гривень. В міському бюджеті такої суми, на жаль, немає. Державна програма із підтримки ліфтового господарства існує тільки для ОСББ, і то вона діє лише при умові часткового фінансування міста. Орієнтовно в цьому році буде витрачено порядку двох-двох з половиною мільйонів гривень на ліфти.  

На нарікання мешканців будинків, чого ж так довго триває процес початку ремонту, чиновник відповів, що вся затримка криється у самому законодавстві. Капітальному ремонтові ліфта передує експертне дослідження, на основі якого замовляється проектно-кошторисна документація. Потім проводиться експертиза і лише на основі цього заключається угода. А це все займає час. Окремі проблеми із ремонтом ліфтів є і в кооперативних будинках.

Іван Гема, начальник управління ЖКГ Рівненського міськвиконкому:

- Сесія виділяє кошти тільки на житловий фонд міської ради. В цьому році ми шукаємо різні моменти як можна профінансувати. Просимо мешканців, щоб вони зорганізувались для власних потреб, аби здешевити процес оформлення документації проведення капітальних ремонтів ліфтів, щоб його максимально швидко зупинити.

Нині, за словами Івана Геми, у Рівному не працює 18 ліфтів. Однак вже за місяць-два вони будуть запущені. Пік зупинки підйомників у місті чиновник передбачає на 2013 рік, адже саме тоді закінчаться терміни експлуатації більшості ліфтів у багатоповерхівках Рівного.

Схожі статті