Рівнянам презентують проект "Виставка одного експоната"

Рівнянам презентують проект

Сьогодні, 16 травня, у Рівненському краєзнавчому музеї буде представлений новий проект «Виставка одного експоната».  Першим експонатом цього проекту стане картина «Будинок Гете у Веймарі», яка зберігається у фондах музею з 1981 року. 

Початок захоу о 12 годині.

Що може нам розповісти лише один експонат, який шлях пройшла картина перш ніж потрапити у музей, відомості про власника-дарувальника і його зв’язки з Рівненщиною, яке місце в експозиціях музею займала картина?  На ці питання звучатиме відповідь-розповідь екскурсовода з демонстрацією слайдів та інших дотичних експонатів.

Сама ж картина розповість про генія німецького народу Йо́ганнаВо́льфґанґа фон Ґе́те, його творчість і життя у місті Веймар. Невеличкий затишний заміський будинок Гете, зображений на ній,  нині є одним із музеїв геніального поета.

Слухачам буде продемонстрований ілюстративний матеріал з десятками зображень будинку Гете і його садиби, які впродовж багатьох років виконували різноманітні художники, що свідчить  про ставлення німців до своєї історії, до своїх геніальних особистостей, яким споруджені величні пам’ятники, доглянуті місця їх перебування, діють меморіальні музеї.

Є ще одна особливість в цій картині – це  парк навколо будинку Гете, в якому росте реліктове дерево гінкго, якому поет присвятив свою прекрасну поезію, а німці  стали називати гінкго «деревом Гете». Це цілюще  дерево, що є ровесником динозавра, росте й на Рівненщині, а родина рівнянТерещуків культивує цю рослину, розсилаючи її саджанці в усі куточки України.

Звичайна картина, а скільки цікавого вона може повідати тим, хто вміє бачити більше ніж на ній зображено.

Новий проект покликаний розкрити фондові колекції музею, які довгі роки перебувають на збереженні у музейних фондосховищах, але із-за нестачі експозиційних площ не доступні широкому загалу відвідувачів.

Автор проекту Завідуюча відділу виставок Галина Данильчук.

Переглядів: 305
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту