+380673870816 +380673870816

На Рівненщині не вщухає обговорення мовного закону

Про нашу рідну й солов’їну мову під час круглого столу говорили депутати обласної ради, освітяни, представники різних політичних сил, громадських організацій, творча інтелігенція. Зійшлися на думці, що скандальний мовний закон – це перш за все питання надумане, яке потребує більш детального обговорення та перегляду. 

Вже тричі наболіле мовне питання піднімалося на сесіях Рівненської обласної ради. Результатом останнього засідання стало звернення до Президента України та Голови Верховної Ради з проханням не підписувати закон "Ківалова-Колісніченка". Позиція обласної ради з цього питання одностайна.

Михайло Кривко, заступник голови Рівненської обласної ради:

- Мовне питання в Україні – питання надумане. Бо, якщо взяти закон, якщо виходити з того, що в Україні діє радянський закон про мови, то потрібно вести мову про захист української мови.

Розробкою мовного закону повинні займатися компетентні фахівці, які врахують усі "за" та "проти" при формуванні такого важливого для нації документу, сходяться на думці члени круглого столу. Спеціалісти ж Головного науково-експертного управління Верховної Ради про скандальний законопроект сформували свої висновки, їх зачитали та підтримали на круглому столі в Рівному.

Світлана Левицька, голова постійної комісії з питань науки, освіти, культури і духовності:

- По-перше, питання надумане. По-друге, воно повторює ті поняття та положення, які не потребують повторення. І на сьогоднішній день неоднозначно стоїть питання про не порушення засад конституційних про положення єдиної державної української мови.

Розглядали під час круглого столу приклади й інших країн. У столиці Великобританії проживає 35 % населення, яке спілкується арабською, проте державною ця мова так і не стала. В Україні російську називають рідною 29,6% жителів, на Рівненщині ж лише 2%. Що ж стосується освіти, навчання мовою національних меншин у нас забезпечується лише в Кузнецовську для 25 учнів за проханням батьків. Проте й значно зросла кількість школярів, які бажають поглиблено вивчати українську мову.

Петро Коржевський, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- В період з 2008 до 2012 року кількість учнів, які бажають поглиблено вивчати рідну мову збільшилась із 1980 до 2807.

Відтак, поки члени круглого столу послідовно та виважено формують звернення до Президента України, під стінами облдержадміністрації вже третій день мітингує молодь. Усіх цих людей різних вікових та соціальних категорій об’єднує одне прагнення – захистити українську мову, як одну з основних гарантій нашої державності та суверенітету.

Схожі статті