У Рівному обговорили стан реалізації реформ децентралізації

У Рівному обговорили стан реалізації реформ децентралізації

Про стан реалізації реформ децентралізації в Україні сьогодні говорили на семінарі – нараді в Рівненській районній державній адміністрації. Участь у заході взяли перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, голова Рівненської районної ради Віталій Стельмах, експерти та голови сільрад.

Директор Рівненського обласного контактного центру Рівненської ОДА Василь Курилас розповів про успіхи та виклики громад, які об’єдналися, аби докорінно змінити життя своїх мешканців. Нині, в Україні створено 727 ОТГ, на території яких проживає більше 6 мільйонів людей. За його словами, Рівненщина посідає «золоту середину» у впровадженні реформи.

Перший заступник голови обласної ради зазначив, що термін добровільного об’єднання територіальних громад в цьому році буде завершений.

- Ми повинні взяти на себе певну моральну і політичну відповідальність: або ми очолюємо процес децентралізації, або він буде відбуватися без нашої участі - об’єднання територіальних громад буде проходити згідно відкоригованого перспективного плану, - зазначив Сергій Свисталюк.

Також на його думку, ті сільські ради, що не ввійдуть до місцевих ОТГ, швидше за все, будуть приєднані до міста. А тому потрібно освітній процес об’єднання громад доводити в першу чергу до депутатів сільрад, адже саме ОТГ є своєрідними центрами економічного розвитку – повноваження, фінанси та відповідальність.

Окрім того, учасникам заходу розповіли про результати фінансової децентралізації виконання власних доходів місцевих бюджетів, їх темпи зростання, а також про стан реалізації медичної та освітньої реформ.

Переглядів: 524
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту