+380673870816 +380673870816

Молодь Рівного започаткувала проект "Книга напрокат"

Популяризувати сучасних українських авторів та зробити їхні книги більш доступними для читачів взялася молодь Рівного. Адже саме вона започаткувала у місті новий проект під назвою "Книга напрокат".

Рівнянка Олександра Огонь книгу напрокат бере вперше. Дівчина розповіла, що свою домашню бібліотеку вже перечитала декілька разів. Тому проґавити можливість знайомства із новими, донині невідомими їй виданнями, не може.

Олександра Огонь, рівнянка:

- Дуже цікаво читати. Моя бібліотека не така велика і я її вже перечитала, а от взяти книжечку і потім її повернути назад та дати ще комусь можливість прочитати цікаві речі, це неймовірно приємно.

Проект "Книга напрокат" був започаткований на початку червня молодіжною формацією Література РВ. Нині у фонді проекту вже налічується понад 50 книжок. А правила гри неймовірно прості: ти приносиш свою книгу і взамін береш на тиждень іншу. Зустрічаються ж поціновувачі української літератури у будь-якій частині міста, напередодні домовившись у соціальних мережах. Там, доречі, можна і переглянути перелік творів та книжок. Ідея ж проекту виникла в результаті високих цін на сучасну літературу.

Вікторія Шиманюк, організатор проекту:

- Часто буває так, що коли заходиш в книгарню, то бачиш сучасну літературу і ціни на неї "кусаються". Тому найчастіше просиш у друзів. Але не завжди можеш знайти. Тому і виникла ідея створити фонд саме сучасної української літератури.

Завідувачка книгарні Ольга Мосійчук погоджується із дівчатами. Книги сучасних українських авторів цікавлять молодь міста, втім часто вони їм не по кишені. Відтак, якщо класику купують переважно студенти для навчання, то романи і оповідання сучасників користуються популярністю саме у підлітків.

Ольга Мосійчук, завідувачка книгарні:

- Більш підліткове покоління у нас купує Дереша і Жадана. Це найбільш популярні для такого покоління. Ірен Роздобутько також цікавляться. Лариса Денисенко також має цікаві повісті. Ними цікавляться як і підлітки, так і старші люди. Це, на мою думку, дуже добре, адже всюди нині інтернет. Але ще ходять люди в книжкові магазини, замовляють.

Якщо ж ви не маєте українських книжок і не можете обмінятися ними із кимось, втім маєте бажання читати, вихід є. Беручи видання, користування ним матиме символічну ціну – 1 гривню за добу. І ці гроші будуть спрямовані на поповнення книжкового фонду.

Схожі статті