Увага

Телерадіокомпанія "Сфера-ТВ" із квітня 2018 року по січень 2019 року бере участь у проекті «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Окремі думки, висловлені в інформаційних матеріалах, підготовлених в рамках проекту, є особистою позицією авторів телерадіокомпанії та жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу, Інститутут економічних досліджень та політичних консультацій, Європейської правди.

Рівненщина Європейська. Органічні ягоди вирощуватимуть на Рівненщині (ВІДЕО)

Рівненщина Європейська. Органічні ягоди вирощуватимуть на Рівненщині (ВІДЕО)

Розвивати органічний сектор ягідних культур будуть на Рівненщині. Відтак, у Національному університеті водного господарства та природокористування відбулась презентація Регіонального навчально-консультаційного центру у сфері органічного виробництва.

Центр відкрили в рамках грантового проекту «Формування підприємницького середовища  для виробництва органічних ягідних культур в транскордонних районах України та Білорусі». А фінансується цей проект Європейським Союзом в рамках програми «Білорусь-Україна», що є частиною ширшої програми транскордонного співробітництва Східного Партнерства.

ВІКТОР МОШИНСЬКИЙ, ректор НУВГП:

— Це проект, який фінансується Євросоюзом за підтримки GIZ. Він присвячений розвитку аграрного, зокрема органічного сектору аграрного виробництва. Ми в рамках цього проекту на платформі нашого університету відкрили такий навчально-консультаційний центр розвитку органічного виробництва. На цей центр ми покладаємо разом з керівництвом області і країни великі надії, оскільки саме університет і зокрема  університет такого масштабу як наш, мали би стати таки драйверами змін і в аграрній сфері також. 

На відкритті були присутні підприємці-виробники, фермери та люди, які покладають певні надії на проект. У центрі надаватимуть практичні та теоретичні навики, розповідатимуть про законодавчі особливості у аграрній сфері. Поінформувати про те, які важливі законопроекти у сфері АПК прийняті, або ж чекають найближчої черги на відкриття центруу Рівному приїхала заступниця міністра аграрної політики та продовольства Україні з питань євроінтеграції, Ольга Трофімцева. Каже, що кількома нещодавно прийнятими законами ми зможемо виконати декілька пунктів Угоди про асоціацію з ЄС.

ОЛЬГА ТРОФІМЦЕВА, заступник Міністра з аграрної політики та продовольства Україні з питань євроінтеграції:

— У нас дійсно досить амбіційні плани і амбіційні зобов’язання України якраз в сфері сільського господарства і безпечності та якості продуктів харчування, які стосуються Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Насправді, на 2017 році серед основних завдань, які ми мали виконати. А це прийняти 2 закони, які ми і прийняли. Це перший закон про Державний контроль в сфері безпечності та якості продуктів харчування. І другий законопроект  що стосується кормів для тварин. Ці два законопроекти закривають дещо більше ніж 4 директиви європейських. Ці 2 законопроекти формують простежувальністьпродуктів харчування, які ми отримуємо з вами чи то з галузі тваринництва, чи то з галузі рослинництва.

Перспективи розвиту виробництва органічної продукції величезні, кажуть експерти. Багато виробників з України вже успішно постачають свій товар до ЄС.  Адже попит на органічну продукцію у Європі колосальний. А низька купівельна спроможність українців, координує наших виробників саме на ринки Євросоюзу.Таким чином, сфера виробництва органічної продукції в Україні стрімко розвивається. На сьогодні сертифіковано близько 400 тис. га землі для органічного виробництва; загальна кількість операторів ринку органіки – 426, з яких 294 – виробники.У Білорусі органічний сектор не настільки розвинений, та й з експортом до ЄС складнувато. Однак, білоруські експерти також запевняють, що за органічною продукцією майбутнє. 

ЛЮДМИЛА СОВІК, керівник проекту від Білорусі:

—  Для Белоруси єта проблема стоит yамного острее, чем для Украины. По той причине, чтомы сильно отстаем от вас. У нас сертфицировано по стандартам органичиского производства одна тисячная процента селськохозяйственных земель,хотя площадь селськохахозяйственных земель в 5 раз меньше, чем украински х. У нассейчас только принимается закон по органическому производству, и только сейчаснаступает для многих людей,принимающих решения,осознание,насколько важно органическо епроизводство для сохранения будущего страны.

Білоруська сторона проекту сподівається запозичити український досвід та технології органічного виробництва. Українцям же буде цікаво поексперементувати з новими сортами ягід, які успішно вирощують по той бік кордону, зокрема застосувати до них органічні методи. Завдяки проекту фермери зможуть отримати консультації від спеціалістів, будуть і практичні виїзди, на яких проводитимуть роз’яснювальну роботу серед виробників органічної продукції. Головною метою є сформувати бізнес еліту тих, хто зацікавлений у вирощуванні та переробці ягід за кращими стандартами екологічності і безпечності.

ПЕТРО СКРИПЧУК, директор Регіонального консультаційно-освітнього центру у м. Рівне:

— Задачами цього центру основними є бізнес консультацій,проведення навчань, проведення виїзних  екскурсій навчальних на виробничі підприємства, на плантації, як в Україні, так і в Білорусі. І лише за літній період у нас буде таких 8 виїздів. І на осінь цей центр спільно із центром зайнятості Рівненської області буде проводити заняття у комп’ютерному класі з розрахунками, з пропозиціями. І на завершення проекту цей центр надасть можливість проводити такий разом із центром у місті Пінськ конкурс, де кращі проекти будуть оцінені і отримають невеличку винагороду.

Загальна вартість проекту більше 170 тисяч євро.  Проект «Формування підприємницького середовища  для виробництва органічних ягідних культур в транскордонних районах України та Білорусі»дозволить збільшити кількість підприємців в цій сфері, підвищити інвестиційну привабливість прикордонних регіонів, а також налагодити ділові контакти у сфері ягідництва.

Переглядів: 222
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту