На Рівненщині зареєстрували вже дванадцятий випадок сказу у тварин з початку року

На Рівненщині зареєстрували вже дванадцятий випадок сказу у тварин з початку року

Випадок сказу домашньої собаки в с. Кустин Рівненського району. Це вже 12 випадок сказу тварин в області від початку року.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Спеціалістами Рівненського районного управління проведено розслідування даного випадку та вжиті необхідні протиепідемічні та протиепізоотичні заходи. В осередку виявлено та направлено до травматолога для призначення антирабічного лікування 2 контактних осіб.

Відомо, що сказ – смертельно небезпечне захворювання. Єдиний ефективний метод попередження – це профілактика шляхом проведення вакцинації. Тому необхідно вакцинувати проти сказу домашніх тварин, насамперед, собак та котів. Люди, які контактували із скаженою твариною (мають покуси чи ослинення шкіри) в обов’язковому порядку направляються до травматолога (рабіолога), який призначає необхідне профілактичне щеплення.

Необхідно пам’ятати усім, що коли Вас вкусила тварина, або її слина потрапила на Вашу шкіру, то потрібно якнайшвидше ретельно промите дане місце водою з милом, обробити краї рани розчином йому, накласти пов’язку та звернутися у травматологічний пункт.

Ще одна важлива умова – необхідно встановити особу господаря тварини, щоб можна було забезпечити ветеринарний нагляд за нею.

Необхідно уникати контактів із дикими та безпритульними тваринами, а також привчати до цього своїх дітей. Найбільш небезпечними в цьому плані є  лисиці, кажани, бродячі собаки та коти.

Переглядів: 279
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту