+380673870816 +380673870816

Рівненський рибоохоронний патруль просить громадян повідомляти про факти задухи риби

Взимку, коли водойми вкриті товстим шаром льоду, в результаті кисневого голодування, яке викликане нестачею або повною відсутністю розчиненого у воді кисню, відбувається масова загибель риби. Ознаки задухи дуже прості: скупчення великої кількості риби в ополонках та неприємний запах.

Основний метод боротьби з задухою – це насичення води киснем (аерація). Для цього достатньо лише  прорубувати ополонки на водоймах,  механічними засобами переміщувати воду в ополонках, збагачуючи її киснем, перекачувати воду через повітря з однієї ополонки в іншу насосами та помпами. Пробиті ополонки необхідно на ніч вкривати очеретом, щоб гази, які утворюються в процесі гниття, вільно виходили з води в атмосферу. Ці прості дії забезпечать водним біоресурсам спокійне перебування у водоймі в зимовий період аж до скресання криги.

— Звертаємось до небайдужих рибалок, орендарів водних об’єктів, громадських та природоохоронних організацій стежити за ходом зимівлі риби.  Лише завдяки спільним зусиллям ми зможемо зберегти природні ресурси області, — заявили в Управлінні Держрибагентства у Рівненській області.

Рівненський рибоохоронний патруль просить повідомляти про всі виявлені явища задухи за телефоном «гарячої» лінії рибоохоронного патруля Рівненщини: (0362) 63-39-32, (093) 263-39-32 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

Схожі статті