+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. "Держслужбовець Тарас" допоможе колегам із е-декларуванням (ВІДЕО)

Цього року надати звіт про свої статки мусять 33 000 працівників Рівненщини. Серед них керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови, депутати всіх місцевих рад, усі поліцейські та інші категорії е-декларантів. 

Такий обов’язок на державних службовців покладають статті законів «Про державну службу» та «Про запобігання корупції». Останній приймався під тиском громадських антикорупційних організацій і активно підтримувався країнами Європейського Союзу,  як потужний антикорупційний запобіжник. До того ж прийняття законодавства про е-декларування було однією з умов лібералізації візового режиму між Україною і ЄС.

Не залишається Європейський Союз осторонь імплементації згаданих норм. Так, за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС розроблений інтерактивний інструмент-помічник  у вигляді чат-боту із колоритною назвою «Держслужбовець Тарас». А покликаний він допомогти чиновникам заповнювати декларації правильно і не витрачати на процес надто багато часу.

Галина Янченко, голова правління ГО «Антикорупційний штаб»:

Для того, щоб його запустити, ми вже проробили великий об’єм роботи. Ми вивчили законодавчу базу, провели соціологічне дослідження, опитали багатьох керівників і представників по роботі з персоналом – з якими проблемами вони зіштовхуються при заповненні декларацій. Тому діалог, який видає “Держслужбовець Тарас” вже продуманий, покриває більшість типових питань.

Дійсно, минулого року під час аналізу та вивчення понад 1,5 тис декларацій Антикорупційний штаб виявив багато помилок. Скажімо, задекларований гараж, однак не вказана наявність автомобіля; задекларований будинок, але без найменшого клаптика землі. Доповнюють ряд помилок не зазначення об'єктів нерухомості, де фактично проживає суб'єкт декларування, декларування предметів побуту, наприклад телевізорів чи холодильників, вартістю нижче встановленого порогу як цінне рухоме майно та вказування доходу від самого себе.

Автори та розробники чат-бота допускають, що декларанти ненавмисно допустили ці помилки, адже їм могло бракувати вичерпних роз'яснень з боку компетентного органу. Допомогти вирішити спірні питання і покликана система “Держслужбовець Тарас”. Але, розробники наголошують, поради Тараса містять рекомендаційний характер. Також попереджають, спілкування із чат – ботом є поетапним.

Експерти пояснюють жінці, як користуватися на телефоні:

Він не розуміє, коли Ви йому пишете, але він знає відповіді на питання проблемні і він проведе по цим сценаріям. Треба мати терпіння і дійти до того розділу, що вас цікавить, він надасть відповідь і буде Вас вести по відповідним питанням, Ви будете відповідати, а він буде надавати консультації, рекомендаці, що і де заповнювати. 

Антикорупційна ініціатива ЄС  - це найбільша програма підтримки з боку Європейського Союзу в сфері боротьби з корупцією. Бюджет ініціативи на три роки становить 15,84 млн. євро. Чат-бот «Дерслужбовець Тарас» - лише один із проектів в рамках ініціативи. Однак, завдяки таким проектам та підтримці Євросоюзу  Україна доволі успішно рухається вперед у сфері електронного декларування, розповідають експерти.

Галина Янченко, голова правління ГО «Антикорупційний штаб»:

В Європейському Союзі це питання електронного декларування не настільки глобально поставлено і Україна, на сьогоднішній день, є однією з передових країн, де форма і система електронного декларування є такою докладною і повною.

Дійсно, в країнах ЄС необхідності розвивати такий рівень електронного декларування не виникає. Адже рівень корупції в Євросоюзі не потребує таких методів боротьби. Чого не можна сказати про Україну. Розробники запевняють, що чат-бот «Держслужбовець Тарас» є сучасним та інноваційним методом у боротьбі з корупцією. Він здатен підвищити довіру населення до державної служби та допоможе державним службовцям вчасно та правильно заповнити декларації.

Будемо сподіватися, що на Рівненщині в тому числі. Адже поки що із 33000 необхідних декларацій подано лише 2000.

Схожі статті