Увага

Телерадіокомпанія "Сфера-ТВ" із квітня 2018 року по січень 2019 року бере участь у проекті «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Окремі думки, висловлені в інформаційних матеріалах, підготовлених в рамках проекту, є особистою позицією авторів телерадіокомпанії та жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу, Інститутут економічних досліджень та політичних консультацій, Європейської правди.

Рівненщина Європейська. Представники ЄБРР розповідали рівненським підприємцям про можливості від ініціативи EU4Business (ВІДЕО)

Рівненщина Європейська. Представники ЄБРР розповідали рівненським підприємцям про можливості від ініціативи EU4Business (ВІДЕО)

Понад 40 представників малого та середнього бізнесу не тільки з Рівного, але і з інших куточків країни зібралися на зустріч з банкіром Європейського банку реконструкції та розвитку.

Відбулася така зустріч в рамках ініціативи "EU4Business", яка  спрямована на поліпшення бізнес-клімату в нашій країні. Програми ініціативи полегшують отримання фінансування для малого та середнього бізнесу.

ТАРАС КОМАРЕНКО, керівник Центру підтримки бізнесу м. Рівне: 

Власне, у рамках ініціативи "EU4Business" ми допомагаємо малому та середньому бізнесу розвиватися. Ми організовуємо практичні навчальні програми, різного роду тренінги, конференції, події, які мають допомогти стати нашим підприємцям більше конкурентноспроможними, більш ефективнішими. Також ми шукаємо різного роду можливості, які відкриваються перед ними. Сьогоднішня зустріч  приурочена тому, що ми зустрічаємось з банкіром ЄБРР, який безпосередньо розповідає про те, які є умови фінансування та кредитування для малого та середнього бізнесу.

Програми "EU4Business" фінансуються ЄС, а реалізуються партнерськими організаціями. В Україні це Європейський Банк Реконструкції та Розвитку.  Передбачається, що за період дії ініціативи «EU4Business» до 12 млн. євро в буде використано для підтримки прямого фінансування, яке ЄБРР надає малим підприємствам. Не менше 50 МСП отримають пряме фінансування від ЄБРР в межах спеціальної кредитної лінії обсягом 100 млн. євро. Представники Європейського Банку Реконструкції і Розвитку вже діляться першими результатами.

ОЛЕКСАНДР КАПЛАТИЙ, асоційований банкір:

Возможности, которые открывает программа, они, наверное, безграничны. Потому что программа, она такая всеобъемлюща, и она с одной стороны работает над повышением качества украинского бизнеса, конкурентоспособности, управляемости выхода на экспортные ринки и так далее. А с другой стороны также дает возможность привлечь финансирование, которое необходимо для стремительного роста и развития. Результатами нашей программы можно назвать то, что украинские компании выходят на экспортные рынки, создают новые рынки сбыта, развивают свое собственное производство  и соответственно выплачивают больше налога в государственный бюджет Украины.  

Угода про асоціацію та зона вільної торгівлі з ЄС відкриває нові можливості для українських підприємств. А ініціатива «EU4Business» покликана сприяти тому, щоб український бізнес знав про ці можливості і використовував їх. Причому, сприяти як фінансово, так і консультаційно.

НАТАЛІЯ БАНДЕРА, асоціат групи підтримки малого та середнього бізнесу ЄБРР:

Якщо на певному етапі розвитку компанія потребує певних порад, набуття нових навиків для того, щоб провадити якісь інновації, здійснити пенні зміни управління компанією в такій ситуації ЄБРР може надати пораду щодо фахівців, яких можливо залучити та надати грантову допомогу, безповоротну фінансову  допомогу, для того щоб платити частину роботи такого фахівця. Консультації, які ми підтримуємо на які ми надаємо гранти можуть бути різними, це можуть бути грант на провадження автоматизації, на розробку сайту на залучення фахівця для розробки маркетингової стратегії та для багато різноманітних консалтингових проектів.

Вся діяльність ЄС, спрямована на підтримку МСП в країнах Східного партнерства, є частиною ініціативи "EU4Business". Тобто підтримку отримують також підприємства з Азербайжану, Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдови.

Переглядів: 503
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту