+380673870816 +380673870816

Чи носять рівняни секонд – хенд?

 

Майже шістдесят відсотків українців купують собі одяг в секонд- хенді.

Такі дані оприлюднили соціологи під час своїх останніх опитувань. Відтак, найбільше любителів "вторинного одягу" проживає саме на Заході України, - 48 %. 
Рівнян Андрія та Олександра ми зустріли неподалік місцевого секонд - хенду. У хлопців якраз був шопінг. Зізнаються , у придбанні товарів в магазинах економ - класу нічого поганого не вбачають, більше того вони залюбки їх відвідують.

Андрій, рівнянин:

- Та нормальні речі, оригінальні, на базарі одна дурня продається.

У Рівному все більшої популярності набирають секонд-хенди. Їх кількість у місті зростає як гриби після дощу. Зрозуміло, що здебільшого попит породжує пропозицію. Проте, у рівняни до такого одягу ставлення різне.

Емма, рівнянка:

- Добре ставлюсь, адже там можна знайти речі оригінальніші і кращої якості, аніж на базарі.

Юрій, рівнянин: 

- Не люблю, з чужого тіла надягати на себе
- Ніколи не носили?
- Ні.

Якщо ви все ж таки одягаєтесь в секонд –хенді, будьте обережні, попереджають лікарі. Такі речі можуть викликати у людини грибкові та алергічні захворювання. Не слід забувати, що дезінфекцію одягу економ – класу проводять за допомогою хімікатів, зокрема формальдегіду, що входить до списку канцерогенних речовин.

Наталія Маняк, головний лікар Рівненського обласного шкірно – венерологічного диспансеру: 

 - Ймовірність захворювання на алергію від секонд – хендних речей трошки більша. Але їх потрібно правильно використовувати. Поміряли ,прийняли душ , якщо купили, потрібно обробити, висушити, випрасувати.

Особливо обережним слід бути при виборі взуття, попереджають лікарі.

Наталія Маняк, головний лікар Рівненського обласного шкірно – венерологічного диспансеру:

- Неправильно оброблене взуття, це є прямий шлях до грибкових захворювань ніг. У цьому плані потрібно бути дуже і дуже обережним

Врешті – решт, одягати, чи ні речі з секонд – хенду індивідуальний вибір кожного.
Соціологи ж стверджують 85 % людей, які купують такий одяг є малозабезпеченими та не мають іншого виходу. Адже, до прикладу, новенька кофтина з брендового, або навіть середньостатистичного магазину може коштувати у кілька разів дорожче, аніж в секонд – хенді. Тому, в нашій країні дозволити купувати собі нові речі можуть далеко не усі.

 

 

Схожі статті