Неправомірно звільненого на Рівненщині строковика після втручання наглядовців поновили на роботі

Неправомірно звільненого на Рівненщині строковика після втручання наглядовців поновили на роботі

У грудні 2017 року до Управління Держпраці у Рівненській області надійшло звернення з приводу незаконного звільнення працівника Радивилівського професійного ліцею, призваного на строкову військову службу.

Як з’ясували наглядовці, працівник був прийнятий на посаду сестри медичної на період відсутності основного працівника. Через півроку роботи він був увільнений від роботи у зв’язку з призовом на строкову військову службу із збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період проходження строкової військової служби. Але через деякий час, у зв’язку із виходом на роботу основного працівника, строковика звільнили.

У закладі порушили вимоги ч.З.ст.119 КЗпП України, які вказують: за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток.

За результатами перевірки складено акт, вручено припис з вимогою усунення порушень, відповідно до ст.265 КЗпП України винесено штраф.

Головне, що строковика поновили на роботі, причому з дати його неправомірного звільнення.

Управління Держпраці наголошує на дотриманні вимог статті 119. КЗпП «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків»:

На час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Переглядів: 477
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту