На Рівненщині збільшилася захворюваність на менінгококову інфекцію

На Рівненщині збільшилася захворюваність на менінгококову інфекцію

У Рівненській області спостерігається підйом захворюваності на менінгококову інфекцію. Таку інформацію сьогодні оприлюднив Рівненський обласний лабораторний центр. 

— У 2017 році було зареєстроване зростання захворюваності на 36 % у порівнянні з минулим роком (захворіло 14 осіб), четверо випадків закінчилися летально – усі діти до 14 років. Вже на початку 2018 року ще двоє діточок загинули від цієї недуги, — йдеться у повідомленні.

Чим обумовлений цей процес? Менінгококовій  інфекції притаманні усі характерні риси епідемічного процесу, у т.ч. великий вплив природних та соціальних явищ. Науковими дослідженнями доведено, що 10-20% населення є носіями збуднику у будь-який час. Перебування у тісному контакті з великою кількістю людей, особливо у замкненому приміщенні при високій температурі й вологості повітря, підвищеній концентрації вуглекислого газу й сірководню, підвищує ризик виникнення генералізованих форм, особливо у дітей. Стресові ситуації, фізичне перенавантаження, переохолодження, вплив іонізуючого опромінення, опосередковано, але впливають на стан імуногенезу в організмі людини – знижується рівень секреції IgA у слизових оболонках та IgG у крові, що також є додатковим негативним чинником.

Як же захистити себе й своїх дітей? Найнадійнішим способом є вакцинація. Про це свідчать дані ВООЗ про результати вакцинації в 2010 році 20 млн. чоловік у віці 1-29 років на території так званого менінгітного поясу в Африці – від Сенегалу до Ефіопії. Вже в 2011 році на території країн, де була проведена імунізація населення, був зареєстрований найнижчий рівень захворюваності за час епідемічного сезону.

Вакцина від менінгококової інфекції не є в обов’язковому переліку календаря щеплень. Зареєстрований цілий ряд вакцин: полісахарідні - менінгококова кон’югована вакцина А, С; чотирьохвалентні вакцини А,С, Y, W (Menactra  - виробник Санофі Пастер, Франція). На жаль, на даний час в Україні не зареєстрована вакцина проти  Neisseria meningitidis серогрупи В, яка використовується в ЄС та Сполучених Штатах Америки.

А саме Neisseria meningitidis серогрупи В є основним етіологічним фактором менінгококової інфекції на Рівненщині протягом останніх років.

 

Переглядів: 353
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту