+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Екологічні зобов'язання перед ЄС, регіональний вимір (ВІДЕО)

Стан водойм,  рівень забруднення атмосферного повітря, сортування сміття і взагалі культура збереження навколишнього середовища. Усі ці показники Україна має, м’яко кажучи, підтягнути, для того щоб вдало імплентували екологічну складову угоди про асоціацію з ЄС.

Як це зробити на місцях, сьогодні вирішували експерти.  Круглий стіл організував ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» в рамках проекту «Просування реформ в регіони». 

Більшість реформ ,які нині  запроваджують у сфері охорони довкілля України відбуваються в рамках виконання угоди про асоціацію з ЄС.  Україна має чіткі сформовані завдання і терміни їх реалізації. І за словами експертів ,у  деяких сферах успіхи помітні. Наприклад , водний сектор, тут прийняті зміни до законодавства, де управління водними ресурсами буде здійснюватися  згідно басейнового принципу , це коли основною одиницею управління виступає територія річкового басейну.  Також, серед просувань –  закон про оцінку впливу на довкілля.

Наталія Андрусевич, голова правління ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»:

Нині у другому читанні має бути прийняти закон України про стратегічну екологічну оцінку і третя сфера, яку можна назвати це відходи – бо розроблена стратегія. І вже Міністерство екології оголосило, що вони починають розробку комплексного закону. 

Але процес змін залежить не лише від законотворчих дій у столиці, наголошують експерти. Тут, на місцях, дотичні до сфери екології управлінці, представники місцевого самоврядування  теж можуть долучатися до інтеграційних процесів. Саме тому,  ресурсно-аналітичний  центр «Суспільство і довкілля» організовує  спільні зустрічі.

Наталія Андрусевич, голова правління ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»:

Ці наші круглі столи, які ми проводимо у 10 містах України, вони власне покликані не просто поінформувати про проблеми, а знайти і залучати механізми, як краще залучати регіони. Можливо, це через регіональну політику, можливо, законодавчо закріпити механізми, де  Мінприроди буде зобов’язане залучати Департаменти екології  обласних адміністрацій.

Багато чого залежить і від волі органів місцевої влади, кажуть експерти з ЖКГ. Наприклад чинний, хоча й застарілий, закон про відходи, в Україні на практиці не виконується.

Сергій Пінчук, експерт з питань з ЖКГ:

Я вважаю, що це одна із найбільш критичних сфер для України і сподіваюся, що впровадження угоди про асоціацію допоможе цю тему зрушити з мертвою точки. Щоб  в Україні приділяли більше уваги поводженню з відходами і щоб ми перестали всі звалювати на полігони і почали більше сортувати, переробляти. Все це належить до повноважень місцевої влади.

Про те, що екологічні проблеми треба вирішувати на місцях говорять і  представники «Екоклубу» (Рівне).

Андрій Мартинюк, голова правління ГО “Екоклуб” (Рівне):

— Не потрібно чекати якісь вказівки зверху, щоб вирішувати ті проблеми, які є в Рівному, які порушують наше право на безпечне довкілля. Але ми дуже надіємося на те, що повноцінне, повномасштабне виконання угоди про асоціацію принесе створення такого державного органу, який буде виконувати повноцінний нагляд за охороною довкілля.

Також експерти наголошують ,українцям потрібно  більше дбати про формування екологічного світогляду, зміцнювати свою культуру в цій сфери, аби остаточно пройти шлях євроінтеграції.

Схожі статті