+380673870816 +380673870816

З початку року на водоймах Рівненщині загинуло 26 чоловік

Рятувальники краю провели для дітлахів показові навчання на озері Басів Кут

З настанням купального сезону рятувальники краю зосереджують свою роботу на профілактичних заходах, аби запобігти нещасним випадкам на воді та відпрацюванню оперативних дій. На чергове тренування МНСнкики області запросили і наших журналістів.

Через сильні пориви вітру на озері Басів Кут перекинувся човен з двома рибалками. Саме за такою легендою працівники МНС краю та місцеві рятувальники проводили відпрацювання дій направлених на спасіння потопаючих. Проте, власне, рятували лише одного потерпілого,адже за легендою другий рибалка втопився. Тому вони не лише витягали з води потопаючого,а й піднімали умовне «тіло утопленика». В реальному ж житті рятувальники за день надають допомогу шістьом-сімом відпочивальникам. Проте не всіх і не завжди, навіть вони можуть врятувати.

Ігор Михальчук ,заступник начальника МНС України в Рівненській області:

-З початку року потонуло 26 чоловік, з початком купального сезону 13 осіб. Врятовано на сьогоднішній день 62 людини. В зв’язку з підвищенням температури,населення йде до водоймищ,купаються в не тверезому стані. Діти так само бавляться.

Здебільшого причиною нещасних випадків на воді є надмірне споживання алкоголю,проте і людська легковажність відіграє чималу роль.

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

-Буквально в неділю в області втопилося троє людей,потім в понеділок двоє. Всі ці випадки трапилися через нехтування правилами поведінки на воді. Всі купалися в стихійних місцях. Особливо прикро,коли нещодавно в Володимирецькому районі загинула дитина. Хоча поряд з нею був батько,проте він нічого не зміг вдіяти і дитина втопилася.

В навчаннях були задіяні не лише працівники тамтешньої рятувальної станції, а й пожежники. Вони доволі оперативно прибули на місце події з надувним човном,на якому і дістались до потерпілого. Проте в реальних умовах,не дивлячись не оперативність збору рятувальників,вони доволі часто затримуються в дорозі.

Сергій Кудрик, рятівник СДПУ №1 м. Рівне:

-Взагалі, час для збору нам дається 45 секунд. Для того,щоб прибути на місце виклику ми їдемо найкоротшим шляхом. Затрачений час в дорозі залежить від різних чинників. Зараз на жаль,чимало водіїв не надають перевагу в русі для службових автомобілів.

На планові навчання рятувальники краю запросили дітлахів,котрі зараз відпочивають в дитячому-оздоровчому комплексі «Електронік-Рівне». Вони з цікавістю спостерігали за рятувальною операцією,також мали змогу приміряти пожежну форму та потримати в руках брансбойт. В свою чергу дітлахи віддячили МНСникам своїми знаннями правил поведінки на воді.

Анастасія Марущак, відпочивальниця ДСОК "Електронік-Рівне":

- Ну не можна гратися в різні ігри на воді. Також не можна плавати там де не знаєш місця.

За словами рятувальників, хоча вони і готові завжди прийти на допомогу, проте як кажуть в народі, "спасіння потопаючих-справа самих потопаючих". Адже дотримання елементарних правил поведінки на воді - запорука гарного та головне безпечного відпочинку.

Схожі статті