+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Жінці в політиці — місце (ВІДЕО)

Забезпечення гендерної рівності є нашим зобов`язанням в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. І ці положення набули чинності з 1-го вересня 2017 року. Існує цілий ряд директив групи «Антидискримінація та гендерна рівність».

Зокрема, є положення про рівноправ’я між чоловіками та жінками у сфері зайнятості, в тому числі і зайнятості в політичній діяльності. Тому й у Рівному провели тренінг «Українська жінка і політика: реальність, проблеми, радикальні зміни». Участь у ньому взяли 20 жінок Рівненської та Чернігівської областей. Вони  намагалися розібратися, яку роль займає жінка в українській політиці та як зайняти гідне місце у цій галузі.

Людмила Воробей, голова ГО Рівненська федерація малого та середнього бізнесу«Єдність»:

Ми хочемо домогтися, щоб учасниці отримали нові знання, вміння, лідерські якості, які знадобляться їм для майбутньої політичної діяльності. Можливо, для громадської діяльності чи у бізнес середовищі.

Згідно з даними Міжпарламентської спілки станом на 1 червня 2016 року, жінки посідали лише 22,7% місць у парламентах світу. Тоді як найбільш успішним щодо залучення жінок до політики є регіон Європейського Союзу. У країнах ЄС жінки посідають у середньому 29% місць у парламентах, що більш ніж удвічі перевищує число жінок у Верховній Раді України – лише 12%. Дослідження впливу жінок на політику Європейського Союзу від організації “Open Polis” показало, що у країнах ЄС найчастіше жінки очолюють відомства пов’язані із соціальною політикою, працею, сім’єю, молоддю та спортом, освітою та культурою. Тут показник коливається у межах 40-50%. Тим не менше 14% європейських міністрів юстиції і 7% міністрів закордонних справ – це жінки. Серед інституцій ЄС третину жіночого складу має Європарламент та Єврокомісія (33 % та 37 % відповідно). Проте в Раді з питань зовнішньої політики жінки становлять 10 %, а в Раді з питань економіки та фінансів жінки складають 8 %. Політтехнолог та психолог Наталія Сабліна, яка виступила тренером на заході стверджує, в Україні закріпився так званий «совковий» стереотип, там де гроші – жінкам не місце. Тому й наразі у політиці не так багато жінок як хотілося б. Нам варто брати приклад з країн ЄС – впевнена Наталія Сабліна.

Наталія Сабліна. експерт з комунікаційних питань та конфліктології:

Якщо ми говоримо про країни європейські, то звичайно там жінок більше. Навіть візьмемо ту саму Німеччину – Ангела Меркель займає дуже велику посаду, вона канцлер. Тобто якщо більше жінок в політиці, тоді це успішніші країни. Ті ж самі Нідерланди взяти. Тобто де більше жінок – там більший успіх.

Одним із завдань гендерної політики ЄС є залучення чоловіків та жінок до рівної участі у політиці. В законодавстві України закріплена необхідна 30%-ва квота, але, як бачимо, до її виконання ще далеченько. Власне тому й  Наталія Сабліна вирішила зайнятися тренінгами для того, аби навчити жінок бути активними, та як  стати успішними у політиці. 

Наталія Сабліна. експерт з комунікаційних питань та конфліктології:

Як формувати імідж жінки в політиці, імідж жінки-лідерки? Говоримо про те, як досягнути успіху? Як вплинути на оцей стереотип, що жінка в не політики? Ми вчимося, є певні технології, як же донести інформацію до тих чоловіків і жінок, що ні — я хочу бути в політиці, я маю право виборювати своє місце.

Слухач тренінгу Наталія Малиновська активно займається громадською діяльністю. Рівнянка вирішила відвідати тренінг, адже розуміє жінка є важливою ланкою будь-яких суспільних процесів. Тому варто вміти правильно реалізувати себе. 

Наталія Малиновська, слухачка тренінгу:

На сьогоднішній день в принципі питання гендеру доволі актуальне, але актуальне з позиції того, що жінки мають бути активні. Вони такі ж самі учасники суспільних та політичних процесів. Вони мають бути, вони є і власне питання реалізації відчуття себе.

Забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків, боротьба з дискримінацією – важливі цілі співробітництва, визначені Угодою про асоціацію з ЄС. Тим часом серед країн ЄС найвищий індекс гендерної рівності у політиці має Швеція. Він становить 93,3 балів зі ста. Вслід за нею йдуть Фінляндія і Франція із показниками 84,8 та 77,1. Найгірша ситуація в Угорщині, тут коефіцієнт складає всього 14,3. Така інформація опублікована Європейським Інститутом гендерної рівності.

Схожі статті