+380673870816 +380673870816

Науковці із МЕГУ надали жителям Рівненщини фахову юридичну консультацію

Вже за доброю традицією науковці з Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука взяли участь у засіданні координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яка відбулася у селі Бугрин Гощанського району. 

До села Бугрин Гощанського району на координаційно-консультативну нараду завітали не лише чиновники районної адміністрації та сільських рад, а й юристи з МЕГУ. Останні з представниками владних структур ділилися своїми теоретичними знаннями правових основ та слушними порадами. Проте, працівники університету цьогоріч консультували не лише чиновників, а й простих громадян. Аби закріпити почуте, фахівці роздавали і спеціально виготовлені інформаційні матеріали.

Валерій Цимбалюк, декан юридичного факультету МЕГУ:

- Ми ще перед кожним засіданням координаційної ради видаємо отакі брошурки. Адже сказати це одне, а от ще дати такі брошурки, де написано про що ми говорили, різні роз’яснення, то це дасть більш позитивні результати.

Подібна нарада є надзвичайно корисною перш за все для сільських голів. Адже тут вони можуть не лише обмінятися досвідом та ідеями, а й отримати фахову юридичну консультацію з питань, які найбільше турбують.

Степан Гречич, голова Гощанської районної ради:

- Різноманітні запитання, які стосуються земельних питань, виконавчих питань, трудової дисципліни та інших, в основному юридичних питань. Адже сільські голови не фахівці у цій галузі і через те вони просять піднімати такі питання перед фахівцями, які їм це потім все розкажуть.

Під час засідання представники органів місцевого самоврядування, зокрема сільські голови, ставили спеціалістам з МЕГУ конкретні, хвилюючі їх та громаду запитання, наводили різні життєві приклади та разом шукали шляхи їх вирішення. До прикладу, пан Іван за порадою до рівненських фахівців звернувся з особистим питанням.

Іван Гавлитюк, голова Посягвівської сільської ради:

- На початку місяця лопнула труба в будинку, був повністю затоплений підвал. Тоді викликали МНС, воду відкачали, але після того будинок почав просідати. Я підійшов з такого питання, щоб мені пояснили як діяти далі жителям цього будинку, щоб його відремонтували чи що нам взагалі далі робити.

Сільські голови зазвичай поєднують роботу і бухгалтера, і економіста, і юриста. Тому для них бути юридично "підкованими" неабияк важливо. За словами учасників наради, зустріч пройшла доволі плідно. А усі слушні поради та рекомендації згодом неодмінно реалізують на практиці.

Схожі статті