+380673870816 +380673870816

Атлетичні тренери із США завітали до МЕГУ, щоб розповісти для рівнян про нову професію

Впродовж двох тижнів двоє атлетичних тренерів із Сполучених Штатів Америки за запрошенням Асоціації християн спортсменів працювали волонтерами у рівненських оздоровчих таборах, які організовувала ця асоціація. Днями вони завітали до Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, аби розповісти про проведений час в Україні та поділитися досвідом із викладачами факультету здоров’я, фізичної культури і спорту. 

Даєн Шор та Кера Тайлор впродовж багатьох років працюють атлетичними тренерами у Вищій школі та університеті штату Техас. Вони займаються оцінкою травм, які виникають у спортсменів під час гри та проводять реабілітацію. Пробувши в Рівному волонтерами у дитячих оздоровчих таборах два тижні, дівчата розповіли про силу духу наших юних спортсменів.

Даєн Шор, атлетичний тренер (штат Техас, США):

- Це був для нас такий унікальний досвід, адже зазвичай діти із якими ми працюємо поводять себе як великі малята. Якщо вони отримують поріз, то вони вже нічим не хочуть займатися. А тут діти навпаки, вони навіть не завжди, коли травмувалися, хотіли йти до лікаря. Вони просто хотіли продовжувати грати далі. 

Цього дня у МЕГУ атлетичні тренери із Америки не тільки розповіли, а й наочно продемонстрували свої перші кроки при отриманні спортсменом, доволі поширеної, травми щиколотки. Наприклад, тренер просить спортсмена виконати різноманітні вправи, аби зрозуміти важкість травми: пострибати, самостійно поворушити пальцями ніг, пробігтися. І якщо це гравцю вдається накладають тугу пов’язку, прикладають лід і вже потім випускають на поле. Американський досвід говорить про те, що лід використовують і при реабілітації.

Кера Тайлор, атлетичний тренер (штат Техас, США):

- Якщо дуже втомлені м’язи і частково зношені, то ми часто кладемо спортсменів у льодяну ванну. Їм не подобається ця процедура. Ми ставимо таймер і вони повинні залишатия там 5-7 хвилин, колись і довше, це залежить від того, наскільки холодною є ванна.

Професія атлетичний тренер у США з’явилася у 50-х роках і за словами дівчат, попит на фахівців даної спеціалізації щороку збільшується. В Україні ж її взагалі немає.

Ігор Григус, проректор МЕГУ:

- Атлетичних тренерів у нас немає в Україні, що ближче у нас, то це фізичні реабілітологи, які надають допомогу для профілактики, при наданні першої допомоги при травмах і відновлення, тобто реабілітації спортсменів після отриманих травм і повернення їх до кондиції. 

Створюючи необхідні програми для спортсменів, консультуючи їх та допомагаючи під час травмувань, дівчата запевнили, що результат реабілітації та найшвидшого одужання насамперед залежить від самого спортсмена та його настрою.

Схожі статті