+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. У Костополі запустили потужне інвестиційне підприємство (ВІДЕО)

Європейські інвестиції на Рівненщині. Відкрито новий сучасний деревообробний завод «Українські лісопильні», який спеціалізується на виготовленні будматеріалів, столярних виробів та меблів.

Підприємство обладнане за європейськими стандартами з високоавтоматизованим виробництвом. На відкриття нового прогресивного заводу завітав віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Він подякував інвестору за вибір України та дав старт запуску виробництва.

ГЕННАДІЙ ЗУБКО, віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ:

— Для нас важливо – це розвиток українського виробництва, саме те, що дозволяє отримувати прибуток або з гектару сільськогосподарських угідь, або з кубометру лісу, який перероблений в Україні, створення додаткових робочих місць і не просто додаткових робочих місць, кваліфікованих робочих місць. Це не тільки податки. Це й участь в інфраструктурі. Ми почали дуже масштабну реформу енергоефективності, перехід на альтернативні джерела енергії, заміщення газу, перехід на те, щоб зробити наші будинки енергоефективними. Дуже приємно, що продукція не тільки поставляється Європі, а й залишається в Україні. Це величезний ринок, який потребує якісних товарів зроблених в Україні.

Тим часом інвестиції з ЄС в економіку Рівненщини складають 84% загального обсягу інвестицій. Основними інвесторами виступає бізнес Німеччини, Великобританії та Італії. Проект «Українські лісопильні» зацікавив шведського інвестора. Підходи тут відповідні. Це безвідходне, високотехнологічне виробництво, потужністю 300 тисяч кубічних метрів продукції, що відповідає європейським стандартам якості. Таким чином, шведські інвестори створили у Костополі 150 робочих місць.

ОЛЕКСІЙ МУЛЯРЕНКО, голова Рівненської ОДА:

— По сут ми запустили підприємство з інвестицією у 25 мільйонів євро і є бажання продовжувати інвестувати далі. Ми можемо подивитись на інші підприємства, в тому числі з іноземними інвестиціями, бо вони активно продовжують розвиватися й інвестувати.

Тим часом індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації залишається у нейтральній площині.

Наприкінці року показник склав 3,03 балів за 5-бальною шкалою. У першому півріччі 2017 року індекс покинув негативну площину вперше з 2011 року.  ТОВ «Українські лісопильні» — це один з найбільших інвестиційних проектів на Рівненщині за останні 8 років. У якості сировини підприємство використовує FSC-сертифіковану деревину місцевих державних лісгоспів та планує переробляти саме ті об’єми, що віднедавна йшли на експорт. Компанія планує реалізовувати свою продукцію в країнах Європи та Близького Сходу. Але в пріоритеті  й український ринок. Адже з появою якісних пиломатеріалів вітчизняні виробники матимуть  можливість виготовляти висококласні меблі та  конкурувати з відомими європейськими виробниками. Другим  планом інвестиційного проекту є відкриття аналогічного підприємства у селі Немовичі, що на Сарненщині. 

ЙОХАН ДУНБЕК, представник інвесторів ТОВ «Українські лісопильні»:

— Саме на базі цього підприємства ми збираємось розвивати глибинну переробку деревини. Також створювати нові робочі місця. Як інвестор та спеціаліст в деревообробній галузі, я спокійний за майбутнє України, тому що тут є такі трудові ресурси, здібні люди, що працюють і в нас на підприємстві.

На заводі встановлено сучасне фінське, німецьке та шведське обладнання, що забезпечить  100% екологічно чистий процес виробництва, що відповідає сучасним європейським стандартам. Так тут встановлено котел італійського виробництва «Uniconfort», де у якості палива використовуватиметься кора деревини, а викиди здійснюватимуться за жорсткими європейськими стандартами. Саме виробництво є безвідходне та передбачає 100% використання залишків після виробництва: кора деревини використовуватиметься у якості палива на підприємстві, а тріска буде постачатися на сусіднє підприємство для виробництва деревостружкових плит.

Керівництво області переконане, що таке підприємство на Рівненщині значно підвищить конкурентоспроможність регіону, спонукатиме й інших інвесторів до співпраці. Проте Україні за сприятливий інвестиційний клімат все ще потрібно активно боротися. І створення відповідного законодавчого поля, передбаченого Угодою про асоціацію з ЄС – саме той інструмент.

Зобов’язання у сфері транспорту, підвищення прозорості, забезпечення належного функціонування зони вільної торгівлі – найважливіші блоки Угоди, від яких залежать європейські інвестиції. Окрім того, згідно з опитуванням аналітичних центрів Dragon Capital, Європейська бізнес-асоціація та Центр економічної стратегії, топ-менеджери 77 великих компаній, які працюють в Україні заявили, що головними перешкодами для інвесторів є не конфлікт на Сході, а неприборкана корупція та слабка судова система. Окрім цього, кажуть у Dragon Capital, негативним фактором теж була "непередбачуваність валютного курсу та нестабільність фінансової системи країни”.

Схожі статті