На Рівненщині, вперше на Україні, розпочався процес написання стратегій сталого розвитку територіальних громад області

В обласній раді під керівництвом заступника голови облради Олександра Чуприни відбувся навчальний семінар для працівників виконавчих апаратів районних рад, відповідальних за даний напрямок роботи. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.
    Олександр Чуприна, виступаючи перед присутніми, підкреслив, що у багатьох країнах світу із розвиненою системою місцевого самоврядування існує практика написання стратегій сталого розвитку населених пунктів (територій) на певний проміжок часу. Даний документ покликаний чітко виписувати пріоритетні цілі розвитку та основні заходи щодо їх реалізації. І головне, цілі не лише представників влади, а й більшості населення. Тому основні пріоритети, завдання, які будуть включені до стратегії, повинні бути обговорені мешканцями на сходах сіл (селищ). 
    Даний документ, незалежно від того, хто переможе на чергових виборах і стане сільським головою, визначатиме основні завдання та напрямки роботи сільської влади, зрештою, визначатиме якість та рівень життя кожного мешканця. Але це ще не все. Влада на обласному рівні, плануючи видатки з обласного бюджету на окремі об‘єкти на території області, обов‘язково буде брати до уваги, чи включено даний об‘єкт до стратегії розвитку територіальних громад базового рівня, чи виготовлена на нього проектно-кошторисна документація. Так що тепер сільські голови будуть зацікавлені у розробці таких стратегій, адже це допоможе залучити додаткові інвестиції.
    Про реалізацію на практиці проекту написання стратегій сталого розвитку територіальних громад області "Вектор" розповів присутнім консультант відділу координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату обласної ради Сергій Богинський. Він коротко окреслив технічні моменти процесу написання стратегій на прикладі розробленої за участю працівників відділу Стратегії розвитку сільської ради села Тайкури Рівненського району.

Переглядів: 1349
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту