Новий спалах АЧС: чума вбиває свиней на Гощанщині

Новий спалах АЧС: чума вбиває свиней на Гощанщині

На Рівненщині спалах африканської чуми. У Гощанському районі виявили загибель тварин у трьох підсобних господарствах жителів села Франівка. Загалом загинули п'ятеро свиней. У результаті експертизи виявлено, що тварини – хворі на АЧС.

Тож усі населені пункти в радіусі 10 км увійшли до зони нагляду. Нині затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

Ветеринари Рівненщини обстежують приватні господарства 11 населених пунктів у Гощанському районі. Вони шукають хворих свиней на африканську чуму. Принагідно пояснюють господарям про небезпеку цієї хвороби.

Окрім того, у 3 господарствах, де виявили АЧС, ветеринари вже умертвили усіх свиней безкровним методом, спалили їх, дезінфікували приміщення. Також фахівці вже обстежили половину усіх дворів Франівки, аби не допустити розповсюдження захворювання.

Сфера ТВ раніше повідомляла, що на початку грудня на території підсобного господарства Городищенської виправної колонії № 96 свині теж захворіли на африканську чуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині виправна колонія на карантині через спалах африканської чуми свиней

А ще в мисливських господарствах ТзОВ «Сокіл» та ТОВ «Тандемсвіт» Костопільського району Рівненської області виявлено африканську чуму серед диких свиней.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині на "африканку" похворіли дикі свині

Ветеринари наголошують, щоб уникнути розповсюдження АЧС, необхідно дезінфікувати транспорт, який виїздить з боєнь і господарств, контролювати переміщення тварин без документів. Не слід забувати й про стихійні ринки, адже вони можуть стати джерелом реалізації тварин невідомого походження, у тому числі й хворих.

Переглядів: 360
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту