+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Участь громади у прийнятті рішень пропагують на Рівненщині (ВІДЕО)

Приймати рішення не у владних кабінетах, а серед жвавого громадського обговорення.

Механізми партисипації взялися пропагувати на Рівненщині представники громадянської мережі «Опора», «Ради реформ Рівного» за грантової підтримки Європейського Союзу. 

Андрій Токарський, представник громадянської мережі "Опора":

Партисипація  – це є участь мешканців у прийнятті рішень на локальному рівні. Рішень, які стосуються не лише впливу , але й доручення до реалізації того, що було напрацьовано. Щоб мешканці розуміли свою цінність і готові були долучитися до реалізації змі  ,які вони з владою готові сідати і напрацьовувати.  

Є два основні механізми партисипації , які  дієво запроваджують у Рівному і які вже принесли свої плоди для європейської спільноти  – це проект «Громадський бюджет», де жителі вже можуть просувати свої ініціативи за рахунок кошторису місцевої скарбівні та публічні консультації.  Живе і дієве обговорення.

Ірина Стасюк, експерт проекту «Публічні бюджети від А до Я»:

Тут може бути кілька рівнів – обласний рівень , коли обласні програми обговорюються і залучаються мешканці всіх громад і населених пунктів, є варіант , коли містяни долучаються до змін , які відбуваються в місті. Наприклад , встановлення дитячого майданчика. Тобто ті цільові групи ,які будуть користуватися цими новими майбутніми об’єктами.  

Публічні консультації  неабияк допомагають і європейській громаді успішно розподіляти фінансування на ті чи інші потреби громади. Найближчим прикладом для нам служить сусідня Польща.

Андрій Токарський, представник громадянської мережі "Опора":

— Там досить велика частина питань іде на консультування з мешканцями. Це не триває протягом одного заходу ,як у нас звикли. Там консультації можуть тривати 3-6 місяців, а якщо глобально як стратегія, то й до 2 років. Тобто, консультування  — це набір інструментів, за допомогою яких можна почути позицію різних сторін.

У свою чергу у Європейському союзі діє чимало демократичних механізмів, які дають змогу громаді контролювати і впливати. Це і бази відкритих даних – веб-сайти, які містять прозору інформацію та звітність представників влади. Також інтернет-ресурси «Парламентська варта», «Відкритий уряд». Сайти розроблені спеціально для інформаційних запитів та структурованих консультацій і для розгляду окремих проблемних питань. Тобто Європа показує приклад – бути відкритим до громади – це корисно, і взаємодія активу з управлінцями через комунікативні канали приносить свої плідні результати.

Схожі статті