+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Українсько-білоруські проекти, які будуть реалізовуватися за фінансової підтримки ЄС (ВІДЕО)

Українських та білоруських студентів будуть підтримувати за кошти ЄС. Мова йде про працевлаштування випускників вишів на теренах цих  двох держав.

Такий план буде реалізовуватися у рамках Програми територіального співробітництва Білорусь-Україна. Зокрема, українські та білоруські виші разом створюватимуть умови для того, аби в цих двох країнах не відбувався відтік молоді закордон. 

Україна незабаром стане країною пенсіонерів, переконаний ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Оскільки, каже, молодь в погоні за достатком масово виїжджає на заробітки закордон. В Україні ж чим далі тим більше помічається брак молодої крові, готової працювати. Така ж прикра ситуація із молодими спеціалістами спіткала і Республіку Білорусь. Таким чином, два університети білоруські спільно із двома українськими вирішили взяти участь у Програмі територіального співробітництва і запропонувати спільний вихід із кризової ситуації із відтоком молоді на заробітки в інші країни. Для цього за рік було написано проект і подано на розгляд незалежних експертів. Із понад 100 запропонованих заявок вищезгаданий проект таки здобув перемогу і отримав від Європейського Союзу 290 тисяч євро на реалізацію.    

Ігор Пасічник, ректор НаУ «Острозька академія», переможець грантового проекту:

Ми маємо надзвичайно багато робочих місць, але, на превеликий жаль, молодь їде, не знаючи навіть про них. І для того ми хочемо створити центри при університетах, які були б профорієнтаційними та консультативними. Тому що зараз не достатньо тільки спеціальних компетенцій для того, щоб молодій людині зорієнтуватися. В цьому глобальному світі треба  сформувати потужні глобальні компетенції такі як критичне мислення, знання і багато чого іншого. 

А от у Житомирі  паралельно із білоруськими колегами займатимуться інтеграцією людей з інвалідністю у суспільство за трьома напрямками – спорт, культура та туризм. Для реалізації ідеї їм потрібно 200 тисяч євро. Один із розробників грантового проекту Рустам Бекназаров розповідає, написання вищезгаданого гранту для нього було непростим.  Незважаючи навіть на те, що він є автором понад двох десятка грантів. Та зусилля виправдалися і цей проект з інтеграції людей з інвалідністю у суспільство таки отримав кошти від Європейського союзу на реалізацію. 

Рустам Бекназаров, переможець грантового проекту:

Десь з травня місяця по вересень ми плануємо робити міжнародні сплави. У команді сплавів будуть брати участь як білоруські партнери, так і люди з інвалідністю з України. Ми будемо сплавлятися на байдарках по річці Уборть. Це цікавий проект. Я вважаю, що це ізюминка нашого проекту. 

Покращення умов місцевих громад, вирішення проблем довкілля, зайнятості, охорони здоров’я та інших сфер, що становлять спільний інтерес; культурні, освітні та спортивні ініціативи в обох країнах – пріоритети, які охоплюють підтримані грантові проекти. Загалом, на участь  у Програмі територіального співробітництва Білорусь-Україна надійшло більше сотні конкурсних заявок. Відбором найкращих займалися незалежні експерти. Під час прискіпливого розгляду грантових заявок не пробачалися навіть найменші помилки. 

Ерк Роелоффс, керівник групи експертів:

Почнемо із найпростішого. Одну помилку ми отримали заявку не в 16:00, а в 16:01. Так. 

Із понад ста представлених заявок на участь у Програмі від Європейського союзу перемогу здобуло лише 18. Вони отримають понад три мільйона гривень на реалізацію проектів, що стосуються спільного вирішення спільних проблем в сусідніх регіонах Білорусі і України. Проте виграти грант – це одна справа, інша – достойно його реалізувати.

Діна Гончарова, директор Центру міжнародної технічної допомоги Європейського союзу в Білорусі:

Написати проект і його виграти – це півсправи. Важливо, як ви цей проект реалізуєте, те, що ви отримаєте в результаті. 

Програма «Білорусь-Україна» є однією з чотирьох подібних, які реалізуються в рамках ширшої Програми територіального співробітництво країн Східного партнерства. Участь у ній беруть Чернігівська, Житомирська, Київська, Рівненська та Волинська області України та Гомельська і Брестська – Білорусі. Гранти ЄС становлять від 98 до 278 тисяч євро на проект. Десять відсотків бюджету мають забезпечити організації, які його спільно реалізовують – обов’язково українська та білоруська.

Схожі статті