+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Як ЄС підтримує українсько-білоруські проекти (ВІДЕО)

Кордони – не перепона. Так, українці разом із білорусами реалізовуватимуть спільні проекти. Зокрема, мова йде про їхню  участь у Програмі територіального співробітництва Білорусь-Україна, яка є частиною ширшої Програми територіального співробітництва країн  Східного партнерства. Ті спільні проекти, які перемагають, отримують чималі кошти на їх реалізацію від Європейського Союзу. 

З понад сотні проектів, які пропонували реалізувати спільно українці і білоруси, незалежне експертне журі обрало лише 18. 

Оксана Гришкевич, директор департаменту державних інвестиційних проектів і підтримки розвитку міністерства економічного розвитку і торгівлі України:

Сприятимуть розвитку і малого і середнього бізнесу: і в сільському господарстві, сільськогосподарська кооперацій, створення ІТ-платформ, а також народних промислів, розвиток музейної справи. Також ці проекти матимуть вплив на реабілітацію людей із обмеженими можливостями. частина проектів спрямована на управління природними і водними ресурсами. 

Метою Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства є розвиток стійкого співробітництва прикордонних регіонів країн-учасниць для сприяння їхньому соціально-економічному розвитку. Це досягається шляхом зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, громадами та громадськими організаціями для забезпечення розробки спільних рішень спільних проблем соціально економічного розвитку.

Яніс Айзсалнієкс, представник Європейського Союзу в Україні: 

Транскордонне співробітництво загалом веде до покращення співробітництва між країнами-учасницями. А фінансування Європейським союзом такого співробітництва являється вкладом у стабільність та процвітання на кордонах ЄС. 

Ця Програма територіального співробітництва країн Східного партнерства є пілотним проектом в сфері транскордонної співпраці. Адже країни ЄС не беруть участі в діяльності проектів, а все віддається  в руки самих  країн Східного партнерства, тобто України й Білорусі. ЄС лише надає кошти та консультативну допомогу. І ефективність Програми залежатиме від того, наскільки успішно реалізуються відібрані проекти. 

Сабіне Мюллер, регіональний директор GIZ в Україні і Республіці Білорусь:

Багато буде залежати від того успіху цих проектів. Зокрема, йдеться про те, як ми зможемо в майбутньому реалізовувати такі програми. 

Східне партнерство – це ініціатива Європейського союзу, спрямована на Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну. Ініціатива покликана до зміцнення відносин між ЄС та східними партнерами, поглиблення їх політичного співробітництва та економічної інтеграції. Загальний внесок ЄС у Програму Східного партнерства становить 12,5 млн. євро.  Внесок ЄС у програму територіального співробітництва Білорусь-Україна – 3,3 млн. євро. У програмі Білорусь-Україна беруть участь органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітні заклади, громадські організації з Гомельської та Брестської областей Білорусі, а також Київської, Чернігівської, Житомирської та Рівненської областей України. Із 18 відібраних проектів – два реалізовуватимуться на Рівненщині. 

 

Схожі статті