363 мешканці Рівненщини захворіли на туберкульоз вже у цьому році

363 мешканці Рівненщини захворіли на туберкульоз вже у цьому році

З початку року на Рівненщині на туберкульоз захворіли 363 людини. У минулому році за 10 місяців таких випадків захворювання було зареєстровано аж 436. 

Про це повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі. 

Загалом фахівці відзначають, що в області спостерігається значне зниження захворюваності населення туберкульозом на 16,7%, в тому числі й заразними формами на 19,7 %.

Найвища захворюваність відмічається в Костопільському (49,5 на 100 тис. населення), Рокитнівському (45,8) та Дубровицькому (43,3) районах при середньообласному показнику 31,3; заразними формами — в Рокитнівському (30 на 100 тис.населення), Костопільському (29,4) та Зарічненському (28,1) районах.

Таке суттєве зниження захворюваності медики пояснюєть не лише покращенням лікувального процесу (в області останні роки є в наявності 5 основних протитуберкульозних препаратів), а й циклічністю — адже туберкульозу вона також притаманна.

Нині медичні установи Рівненщини повністю забезпечені протитуберкульозною вакциною БЦЖ  і є ще великий запас на 2018 рік, зазначають у лабораторному центрі. Тому, кажуть фахівці, проблем із щепленням не повинно бути.

Тенденція зниження захворюваності на туберкульоз порівняно з минулим роком відбувається і в Україні на 6,2%, в тому числі на 7,9% заразними формами.

Переглядів: 471
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту