+380673870816 +380673870816

У Рівному відбудеться вечір пам'яті українського вченого Владислава Нестеренка

Сьогодні, 4 грудня, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться вечір пам’яті Владислава Григоровича Нестеренка (1947-1998) – професора кафедри філософії НУВГП, відомого українського вченого.

Початок о 15:00.

Про це повідомили з Рівненського краєзнанавчого музею.

ДОВІДКОВО:

Філософія працює десь «попереду» окремих наук, «глибше», ніж вони, або підіймається «вище» та обіймає питання «ширше», ніж вони. Ця думка, проголошена свого часу Дмитром Чижевським, засвідчила особливу актуальність як самого філософського знання, так і особи філософа. Її виняткове місце засвідчив своїм  життям відомий український філософ Владислав Григорович Нестеренко. Народився 1947 року у селі Оленівка Автономної респуб¬ліки Крим,  у 1972 році закінчив  філософський факультет КНУ ім. Т. Шев¬ченка. Звідтоді живе і працює в Рівному. Кандидат філософських наук, авторитетний професор  Української державної академії водного господарства та природокористування, неординарний мислитель, автор кон¬цепції страждання як смислотворчого чинника людського буття.

Стражденність у творчості філософа вперше здобула власне категоріальне оформлення не тільки в статусі онтологічного опертя, а й екзистенційного виміру становлення людини. Таким чином, В.Г. Нестеренко зумів протиставити простір власного філософування «зимньому умиранню» тодішніх об’єктивістських ідеологем. І хоча офіційно школа В.Г. Нестеренка не значиться у жодному науковому виданні, вона таки існувала і починалася зі стежин, прокладених від серця до серця у руслі суто українського кордоцентризму. Філософ говорить про  страждання й смерть, екзистенційну втрату, відчай, провину, запитує про вічність та саму людину перед обличчям вічності. 

Невипадково його навчальний посібник "Вступ до філософії: онтологія людини" був визнаний одним з кращих із поданих на конкурс, організований Міністерством освіти України та Міжнародним Фондом "Відродження " в рамках Програми "Трансформація гуманітарної освіти в Україні" у 1995 році.

Проте важка недуга поставила філософа на межовий поріг буття, що трагічно обірвалося в1998 році.

Своєю творчістю і життям В.Г. Нестеренко продемонстрував необхідність здійснення глибинних перетворень у  світі, що починається з людини.

Схожі статті