+380673870816 +380673870816

Майже 2 тисячі ВІЛ-інфікованих мешканців Рівненщини перебуває на диспансерному обліку

Сьогодні, 1 грудня,  відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 

У Рівненській області на диспансерному обліку нині перебуває 1851 ВІЛ-інфікована особа, найстаршому пацієнтові 73 роки, наймолодшому – 3 місяці.

Медики кажуть, в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом громадяни можуть не лише пройти тест на ВІЛ,  але й отримати діагностику, консультації, лікування та психологічну і соціальну допомогу. На разі тут рухаються за чітко сформованою стратегією боротьби з ВІЛ та СНІДом «Прискорення до мети 90-90-90».

За словами головного лікаря Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олени Гандзюк, нині є потреба широкомаштабного обстеження населення Рівненщини швидкими тестами на ВІЛ. Оскільки не всі мешканці області зможуть собі дозволити приїхати на обстеження до обласного центру, то медицина має бути в першу чергу доступною. Відтак, лікарі самі повинні проводити як роз'яснювальну роботу серед пацієнтів, так і вміти призначати лікування на місцях.

Активну діяльність  на Рівненщині сьогодні ведуть також волонтери.  Під їх прицілом люди та місця у групі ризику.

Президент БФ «Наше майбутнє» Людмила Рибчук до категорій ризику відносить безхатченків, колишніх ув'язнених, людей, які вживають ін'єкційно наркотики та надають сексуальні послуги. 

Медики кажутьостаннім часом вдалося досягнути стабілізації захворювання, але є проблемні питання, які досі лишаються відкритими. Це недостатня поінформованість населення, а ще дискримінація. Хоча з роками суспільство таки стає толерантнішим та проблема повністю не зникає, кажуть волонтери. 

Зробити швидкий тест сьогодні анонімно та безкоштовно зможуть всі охочі на Майдані незалежності з 12 до 14 години. В минулому році такий експрес – тест пройшло 100 людей, в однієї особи виявили ВІЛ- інфекцію.

Схожі статті