+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Як не повторити гіркий досвід європейських країн у боротьбі з інфекційними захворюваннями (ВІДЕО)

У Рівному для батьків провели семінар на тему: «Вакцинація як профілактика небезпечних захворювань». Спеціалісти переконують, інформація про це сьогодні вкрай важлива. Оскільки, у сусідніх областях вже спостерігаються спалахи небезпечних захворювань, і все через відмову батьків вакцинувати своїх дітей.

Окрім того, з набранням чинності Угоди про Асоціацію з ЄС Україна має впровадити ряд положень щодо інфекційних захворювань. Вони націлені на уніфікацію переліку таких захворювань та якісний і вчасний обмін інформацією в межах Співтовариства. Тому рівнянам вирішили розповісти про ризики та нагадати про профілактику. Семінар проводився в рамках проекту «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я», який благодійна організація «Мережа 100% життя Рівне» реалізує за сприяння Європейського Союзу.

Юрій Лазаревич, голова правління БО «Мережа 100% життя Рівне»:

— Ця ідея була підтримана інститутом економічних досліджень, які займаються саме популяризацією угоди з ЄС, де також прописано, що Україна повинна покращити ситуацію із вакцинацією у нас в країні. 

Статистика свідчить, що з кожним роком кількість батьків, які роблять щеплення своїм дітям все зменшується. Мовляв, саме через ці вакцини діти і підхоплюють небезпечні хвороби. 

Тетяна Вальчук, мама двох дітей:

У мене не було таких випадків, щоб щеплення якось негативно на дитину впливали, але у мене є знайомі, які не хочуть робити щеплень через те, що був випадок, що дитина захворіла після щеплень. 

На подолання спротиву євроінтеграційним реформам охорони здоров’я і спрямований проект благодійної організації «Мережа 100% життя Рівне». Тут проблема закорінена ще глибоко у свідомості – стверджують фахівці. Адже згідно зі статистикою в Україні тільки 30% дітей повністю вакциновані від кору, 10% — від гепатиту В і лише 3% — від дифтерії, кашлюку та правця. Найпоширеніший міф пов’язаний із вакцинацією – це переконання, що краще хай дитина перехворіє на якусь хворобу, ніж її попереджати. Це дуже ризиковано, зазначає дитячий імунолог Рівненської міської дитячої лікарні Світлана Гресь. Оскільки, деякі інфекційні захворювання мають летальні наслідки. І чим менше вакцинованих – тим більший ризик спалаху захворюваності.  

Світлана Гресь, дитячий імунолог Рівненської міської дитячої лікарні:

Міф такий, що мовляв інфекції немає, то навіщо щеплюватися. Але її немає, бо проводиться вакцинація. І ми не бачимо цих інфекцій. Це результат вакцинації. Через це і виникає безпечність у людей і вони вважають, що не потрібно вакцинуватися. Але тільки знижується охоплення вакцинами і виникають спалахи. 

Рівненщина хоч і не стала епіцентром спалаху небезпечних захворювань, втім, ризики цілком імовірні, - говорить заступник начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук.  

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров`я м. Рівне:  

У першу чергу на сьогоднішній день всіх турбує стан захворюваності на кір, тому що ми знаємо, що всі області, які оточують Рівненщину, мають серйозні вогнища захворювання на кір. У нас ситуація на сьогоднішній день стабільна. Але немає гарантії, що таке не може статися і з нашими дітьми. 

Щоби зрозуміти, що може очікувати на Україну найближчим часом, варто подивитися в бік Румунії та Італії – зазначає у одній із нещодавніх публікацій імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський. Адже кількість хворих на кір у Румунії за останній рік досягла майже 10 000 осіб, 35 померли. Захворювання поширилося майже на всі румунські округи. Налякані епідемією кору, люди відкинули широко поширені в суспільстві антивакцинальні переконання. За даними румунського Інституту громадського здоров'я, близько 90% громадян вже пройшли процедуру вакцинації проти цього небезпечного захворювання.

Непроста ситуація також в Італії, де тільки в січні-квітні 2017 року було підтверджено 1739 випадків кору. Захворіли здебільшого діти та підлітки, 88% з яких ніколи не були щеплені. Щоби впоратися з ситуацією, уряду Італії довелося перейти до радикальних заходів: знову ввести в країні обов'язкову вакцинацію дітей до 16 років.

В Італії та Румунії охоплення вакцинацією проти кору було нижчим за середньоєвропейські 85%, проте значно вищим за українські реалії. А в Україні, окрім проблеми спротиву, буває і проблема нестачі вакцини. Що ж до Рівного, то на сьогодні ситуація із вакцинами в місті трохи напружена. Але її обіцяють вирішити. 

Віктор Мороз, завідуючий відділом епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру: 

У нас немає КПК вакцин, у нас досить мало АКДП вакцин, але ми очікуємо, що вже десь буквально на днях ці вакцини, і для дорослих дітей також. У принципі вакцина має бути. 

Тим часом згідно з даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, за 12 місяців у ЄС було зареєстровано 12 700 випадків кору, 28 із них летальних. І це при тому, що більшість країн Європи благополучні в плані щеплень. Тут охоплення дворазовою вакцинацією проти кору є досить високим і коливається від 85% до 95%. У Швеції, Іспанії, Португалії, Словаччині, Словенії та Хорватії охоплення другою дозою КПК — 95% і вище.

Активісти організації «Мережа 100% життя Рівне» сподіваються, що їх робота в рамках проекту «Інтеграція України у європейські мережі охорони здоров’я» допоможе убезпечити Україну від сумного досвіду Італії та Румунії. А такі зустрічі лікарів із батьками будуть для останніх корисними. Оскільки, важливо, щоб вони на реальних прикладах зрозуміли, що вакцинація дітей набагато краща, ніж відмова від неї. 

Схожі статті