+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Чому та яким чином ЄС заохочує культурну інтеграцію України (ВІДЕО)

13 міжнародна науково-практична конференція «Євроінтеграційні процеси в сучасній Україні» пройшла в Рівненському державному гуманітарному Університеті.

Основним місце на ній займали дискусійні питання щодо особливостей процесів у сучасних реаліях культури. Адже з листопада поточного року Британська рада спільно з мережею національних інститутів культури Європейського союзу в Україні  оголосила трирічну програму Culture Bridges, яка фінансується Європейським союзом. Організатори конференції запевняють, українська культура може чимало дати країнам Європи  

Володимир ВИТКАЛОВ,  завідувач кафедри культурології і музеєзнавства РДГУ:

У нас завжди була блискуча школа музичного виконавства, яка і залишилася. У нас блискуча школа вокального виконавства. Також блискуча школа з музичної антропології. У нас є цікаві фахівці з органології. Тобто наша інтеграція з Європою свідчить, що ми йдемо туди на належному рівні, і у нас є, що покласти на чашу терезів. На конференції ми спробуємо зважити, в кого і чого більше. 

Справді, культура є найефективнішим засобом розвитку економіки. Проте розуміння того, що культура є знаряддям сприяння економічному зростанню, й досі не засвоєне українцями достатньою мірою. Тим більше, що у  сучасному світі не можна вести ефективну дипломатію чи економічну політику без міжнародного культурного обміну та культурної дипломатії – прийшли до висновку учасники конференції.

Доктор мистецтвознавства Ірина Зінків вже не вперше бере участь у цій конференції. Цього року вона підготувала цікаву доповідь про інструментальну культуру. Доповідач переконана, що вона може стати візитівкою України.

Ірина ЗІНКІВ, доктор мистецтвознавства м.Львів:

Я вважаю, що у ці Євроінтеграційні процеси треба величезним блоком вводити давню музично-інструментальну культуру нашої України. 

А гість з Києва Володимир Личковах стверджує, за формою українська культура дуже схожа на європейську, проте все-таки знаходить певні розбіжності 

Володимир ЛИЧКОВАХ, професор НА «Керівних кадрів культури і мистецтв»:

З точки зору змістовності роботи цих інституцій, з точки зору наповнення сенсом і пошуку нових, я б сказав модерних варіантів, тут з Європою є певні розходження. Сьогодні в Україні  є загроза так званої музеєфікації культури та мистецтв. Тобто, коли вона замикається в музейних стінах, консервується і не виходить на публіку, не виходить в саме життя.   

Для того, аби так не ставалося Європейський Союз і підтримує культурну інтеграцію України. Так, програма Culture Bridges триватиме в нашій країні до жовтня 2020 року. ЄС виділяє понад 1 мільйон євро на фінансування проекті з міждержавної мобільності, національної та міжнародної співпраці, тренінгів та освітніх візитів. Також упродовж трьох років програми планується виділити близько ста грантів. Як зазначають в ЄС ця програма підтримає зближення України з Європою через широкий спектр культурних і креативних процесів.    

Так, Посол Хюг Мінґареллі наголосив: Культура об’єднує людей, розділених кордонами, мовами, національностями та релігіями, і зближує нас. Саме тому ЄС залишатиме культурні програми, такі як “Креативна Європа” та "Culture Bridges", в основі нашої співпраці з Україною".

Отож, програма Culture Bridges покликана сприяти розвитку українського культурного сектору та ефективному налагодженню зв’язків між культурними операторами та інституціями в Україні та ЄС.

Схожі статті