+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Представники бізнесу готуються відстоювати економічні реформи (ВІДЕО)

Створення широкої громадської коаліції на підтримку податкової, земельної та антимонопольної  реформи. Зустріч підприємців з такою метою відбулась і у Рівному.

Згідно з досягнутими з ЄС домовленостями Україна зобов’язалась  поступово наблизити своє податкове та антимонопольне законодавство до законодавства ЄС. І поки політики не дуже поспішають, підприємці беруться просувати проєвропейські реформи самотужки.

Валерій Пекар, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна:

Ми хочемо проїхати по всіх ключових містах України, які відіграють значну роль в економіці країни і говорити з підприємцями про економічні реформи, тому що саме економічні реформи сьогодні є ключем до декількох важливих речей, що стосуються України і українського народу. До подолання бізнесу, до важливого і значного місця України в світі у міжнародному розподілі праці, тобто до багатства українських людей. До наповнення бюджету, а це означає, що більше грошей буде доступно на медицину, освіту і, звичайно, на обороноздатнсть держави.

Відповідно до глави 4 5-го розділу Угоди про асоціацію з ЄС Сторони домовилися про співпрацю задля удосконалення управління у сфері оподаткування з метою подальшого покращення економічних відносин, торгівлі, інвестицій та добросовісної конкуренції. Сторони домовилися про посилення і зміцнення співробітництва, спрямованого на удосконалення і розвиток податкової системи та податкових органів України. Проте більшість положень глави 4 розділу 5 Угоди стосовно правових засад наближення вітчизняного законодавства до законодавства ЄС у сфері оподаткування досі не реалізовано. Це стосується і системи нарахування ПДВ. Директиву №2006/112/ЄС, яку можна вважати фундаментальною базою і на виконання якої визначено термін 5 років з моменту підписання Угоди, ще не імплементовано. А від втілення таких норм ЄС залежить українське бізнес-середовище, переконані експерти. І саме підприємцям належить їх відстоювати.

Валерій Пекар, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна:

Для того, щоб відновити довоєнний рівень, нам потрібно буде ціле покоління. Нам потрібно зростати набагато швидше, у нас для того є всі ресурси, у нас для того є великий, сильний підприємницький клас, але нам потрібна ще економічна свобода. Але підприємці не дуже вірять, що це можливо. Тому ми приїхали розказати, що це вікно можливостей не закрито.

В Україні вже є сформований попит на економічні реформи, адже нинішнє економічне зростання на 2-3 % на рік нікого не влаштовує. А податкова і антимонопольна реформи стали б надійним захистом  та основою для стрімкого економічного зростання. Так, один із розділів Угоди про асоціацію з ЄС присвячений вимогам до конкуренційного законодавства. Забезпечення принципу прозорості неможливе без прийняття та оприлюднення документу, що встановлював би принципи калькуляції та застосування штрафних санкцій до порушників законодавства про захист конкуренції. Крім того, Угода про асоціацію передбачає забезпечення процесуальної справедливості та права на захист відповідачів у справах про порушення антимонопольного законодавства. Втілення реформ не лише на папері, але й на ділі певною мірою залежить і від кожного з нас, переконаний екс-заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв.

Юрій Гусєв, екс-заступник Міністра оборони України:

Україна, підписавши угоду про асоціацію з Європейським Союзом, сьогодні втілює ті норми і наближає ті стандарти., які є в ЄС. Це стосується всіх сфер і банківської сфери, і державного приватного партнерства, впровадження інфраструктури. Можна сьогодні помітити вже скільки нових доріг побудовано завдяки децентралізації, яка сьогодні здійснюється на центральному і регіональному рівнях. Це все рух до Європи. Хотілось, щоб цей рух був швидшим, але це все залежить від кожного з нас.

Нині ж жодна політична партія не спромоглася взяти за основу своєї програми економічну свободу, однак, якщо ж підприємці вимагатимуть впровадження реальних реформ, а не вдовольнятися популістичними обіцянками з боку влади, то економічного зростання досягти все ж вдасться. 

Схожі статті