+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Рівні можливості чоловіків та жінок: як вдається гендерна політика Україні? (ВІДЕО)

«Жіноче лобі: Створюємо можливості» . 24 учасниці тренінгу приїхали до Рівного, аби консолідувати зусилля задля якісних змін у суспільстві та більше дізнатися про свої права.  Такий захід втретє організовує СД Платформа в Україні.

Катерина Везєлєва, співзасновниця СД Платформи:

Ініціатива «Жіноче лобі» - це тренінг про нові можливості, про рівні можливості для жінок. Тренінг – це вже третій захід , який проходить під егідою СД Платформи. Ми були в Миколаєві, Харкові. Захід має інтерактивний формат , ми намагаємося ознайомити дівчат із їх правами і можливостях.

Гендерна рівність – це питання  учасниці розглядають під пильним прицілом.  Нагадаємо, в нашій державі ще в 2005 році, був прийнятий закон про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, який і визначив основні напрямки руху до забезпечення гендерної рівності. Разом з тим, відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, мова йде про забезпечення справедливого гендеру та рівних можливостях для чоловіків та жінок у сфері зайнятості, освіти та навчання, економічної та суспільної діяльності, а також недискримінації.  Але попри європейські стандарти в основі руху, Україні ще є над чим працювати.

Катерина Везєлєва, співзасновниця СД Платформи:

В принципі , якщо ми з вами подивимося на парламент, то побачимо, що  в Україні там не більше 10 % жінок. Це дуже мало. Країни Європи давно перейшли бар’єр за 30-40-50 %. У нас поки так.  Я сподіваюся, що ситуація зміниться і жінок на рівні   прийняття важливих рішень буде набагато більше.

Питання «гендерної рівності» в Україні нині плідно вивчає депутатка Харківської міської ради Ольга Чичина. Саме вона й очолює  депутатську групу з гендерних питань у своєму місті.

Ольга Чичина,  депутатка Харківської міської ради:

На сьогоднішній день я ще радниця міського голови з гендерних питань і я вивчаю досвід всіх європейських країн . В першу чергу для них – це доступність міста для мам, батьків з дитячими візками. І взагалі є окремий департамент, який займається гендерними питаннями,  який аналізує міську інфраструктуру . По – друге , що нас тішить – це Шведський парламент,  або Канада вони представлені у виконавчих органах влади  50 на 50 –в чоловіки та жінки.

Індекс гендерної рівності в країнах ЄС свідчить, що найбільше гендерний баланс дотримано у Швеції, Данії та Фінляндії; найнижчим цей показник є в Греції, Угорщині, Румунії та Словаччині. Гендерна рівність у сфері зайнятості , соціальної активності та політики найвища у Швеції, у сфері фінансів  - у Люксембурзі, у галузі освіти – у Данії.

Спеціальні заходи у гендерній політиці на рівні ЄС – це законодавство, інформаційно-просвітницькі кампанії, фінансові програми. Мета полягає у розв’язанні конкретних проблем, таких як різниця в оплаті праці, брак представництва жінок, наприклад, у певних сферах зайнятості.  Права жінок підтримує і потужна організація - Європейське жіноче лобі. Членство у ЄЖЛ поширюється на організації у всіх 28 країнах-членах ЄС та трьох країнах-кандидатів, а також на 20 загальноєвропейських організацій. ЄЖЛ наразі нараховує  понад дві тисячі організацій із 31 країни. В Україні теж намагаються не пасти задніх, подібні зустрічі, як «Жіноче лобі» об’єднують  дівчат у прагненні  якісних змін у суспільстві та встановленні  рівності можливостей та прав.  Результатом  зустрічей  у підсумку стають громадські ініціативи та проекти, які згодом кожна учасниця реалізовує у своєму місті.

Схожі статті