На Рівненщині засудили шахрая-рецедивіста: вісім «клієнтів» за купівлю неіснуючого авто перерахували злочинцю 37 000 гривень

На Рівненщині засудили шахрая-рецедивіста: вісім «клієнтів» за купівлю неіснуючого авто перерахували злочинцю 37 000 гривень

49-річний Олександр родом із Харківщини. За життя не раз змінював місце проживання. Кілька разів притягувався до кримінальної відповідальності. Востаннє — у 2012 році. У червні 2016 року, звільнившись із в’язниці, знову потрапив у поле зору правоохоронців. Чоловік вчинив низку шахрайств. Обмануті ним клієнти зазнали збитків на 37 000 гривень. Суд першої інстанції призначив Олександрові покарання — 2 роки позбавлення волі.  

Вирок Костопільського районного суду від 4 листопада 2017 року, яким Олександра визнано винуватим за ч.2 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно), та призначено покарання у виді позбавлення волі на 2 роки, обвинувачений оскаржив в апеляційному порядку. Він просив змінити вирок суду першої інстанції в частині покарання та призначити — обмеження волі, або ж застосувати до нього Закон України «Про амністію 2016 року».

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області у ході судового розгляду встановила, що Олександр впродовж листопада-грудня 2016 року, розмістивши на одному з сайтів з реалізації транспортних засобів інформацію про продаж автомобіля «Рено Трафік», шляхом обману, як передоплату від зацікавлених у придбанні іномарки громадян, отримував на картку кошти. У такий спосіб йому вдалося обманути вісьмох «клієнтів», які на банківську картку Олександра перерахували 37 000 гривень.

Суд також встановив, що Олександр до цього тричі притягувався до кримінальної відповідальності та має непогашені судимості. Вперше він постав перед судом ще у 1985 році. У місцях позбавлення волі провів близько двадцяти років. Коштів потерпілим, які цивільно-правових вимог про відшкодування матеріальної шкоди не заявляли, не повернув.

Відтак, суд апеляційної інстанції вирок Костопільського районного суду залишив без змін, апеляційну скаргу — без задоволення. Також суд відмовив Олександрові у застосуванні Закону України «Про амністію 2016 року», оскільки він має дві непогашені судимості за вчинені умисні тяжкі злочини.

За інформацією прес-служби Апеляційного суду Рівненської області.

Переглядів: 393
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту