Марина Порошенко закликала студентів з Рівненщини зміцнювати престиж української мови

Марина Порошенко закликала студентів з Рівненщини зміцнювати престиж української мови

У День української писемності та мови дружина Президента Марина Порошенко відвідала Національний університет «Острозька академія», що на Рівненщині.

Під час третьої платформи міжнародного проекту «Острог Forum-2017» йшлося про важливу роль української мови в національній безпеці України.

— На жаль, у наші дні українці страждають за свою рідну мову. У квітні 2014 року в анексованому Росією Криму вбили 16-річного Марка Іванюка з Рівненщини за те, що він спілкувався рідною мовою. Подібні трагедії, на жаль, були непоодинокими і на окупованому Донбасі, — розповіла дружина Президента, звертаючись до студентів та науковців.

Марина Порошенко наголосила, що мовне питання завжди було актуальним для нашої держави, а в часи спекуляцій з боку країни-агресора воно набуло особливої ваги. Тому спільним завданням має стати зміцнення престижу української мови.

Рідна мова має важливу роль у національній безпеці України – Марина Порошенко  із нагоди Дня української писемності та мови відвідала «Острозьку академію»

Осередком української культури та духовності на Рівненщині є «Острозька академія», відзначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Завдяки постійній праці колективу і передусім, її керівника Ігоря Пасічник, університет має бездоганну репутацію.

— У питанні державної мови «Острозька академія» займає принципову позицію. Тут прагнуть не просто готувати кваліфікованих фахівців, а патріотів своє країни! Я сам навчався у російськомовній школі, але ж сьогодні з вами, з друзями я розмовляю українською. І це – мій свідомий вибір. Думаю, у залі є багато однодумців, які також вважають, що питання мови – це ще питання національної безпеки, - відзначив Олексій Муляренко.

Також Марина Порошенко разом з Олексієм Муляренком вручили грамоти переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських та учнівських робіт для інтелектуальної молоді, присвяченого рідній мові у контексті творчості Уласа Самчука.

Цьогоріч визначено 13 переможців з різних областей України у номінаціях: «Найкраща публікація в ЗМІ», «Найкраща наукова робота», «Найкращий студентський твір», «Найкращий учнівський твір».

За повідомленням прес-служби РОДА. 

Переглядів: 441
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту