Центр вивчення спадщини князів Острозьких презентують у Рівному

Центр вивчення спадщини князів Острозьких презентують у Рівному

Сьогодні, 10 листопада, о 14 годині, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація Центру вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія».

У рамках заходу керівник Центру Ігор Тесленко розповість про те, як упродовж останніх 5 років реалізовувалася концепція розвитку наукового осередку, про його досягнення і плани на майбутнє, нові проекти та напрямки співпраці з українськими і закордонними вченими. Під час зустрічі відбудеться презентація четвертого та п’ятого випусків наукового збірника «Острозька давнина».

На їх сторінках читачі зможуть знайти відповіді, зокрема, й на такі питання: Де нині зберігається шабля блискучого полководця кн. Костянтина Івановича Острозького? Як насправді виглядав краківський каштелян князь Януш Васильович і якими країнами Європи мандрував його правнук Януш-Олександр? Чи справді останній носій титулу «князів на Острозі» був усиновлений своїм батьком? Хто із князів Острозьких похований у Межиріцькому монастирі? Наскільки великим було їхнє князівство і чи розпалося воно після смерті останнього носія родового прізвища? З якими іноземними монаршими і аристократичними домами Острозькі хотіли породичатися і таки породичалися? Чи можна вважати Острозький єзуїтський колеґіум спадкоємцем славетної Академії? 

Переглядів: 402
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту