На Рівненщині хворі на туберкульоз позбавлені соціального супроводу

На Рівненщині хворі на туберкульоз позбавлені соціального супроводу

На Рівненщині ігноруються спроби подолання епідемії туберкульозу. має місце невиконання Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, яка затверджена розпорядженням голови Рівненської ОДА.

Про це заявили у Благодійній організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне".

Відповідно до затвердженої стратегії в територіальному медичному об’єднанні протитуберкульозному диспансері «Фтизіатрія» мали розпочати роботу соціальні працівники, вони мали здійснювати супровід амбулаторного лікування хворих.

— Стратегія не виконується в повному обсязі, на сьогодні хворі залишилися без супроводу. Керівництво закладу шукає різні відмовки, аби тільки соцпрацівники не приступили до роботи. В результаті ми наражаємся на небезпеку, адже з такими підходами говорити про подолання туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу не має сенсу, епідемія буде розвиватися, — обурюється заступник голови БО «Мережа 100 відсотків життя Євгеній Баборикін.

Саме завдяки тісній співпраці між соціальним працівником та лікарем і медичною сестрою значним чином підвищується рівень якості наданої медичної допомоги та покращується результат її надання. Соціальний працівник, працюючи в тандемі з лікарем, значно підвищує прихильність пацієнтів до лікування, що є ефективним компонентом протидії епідемії.

— Я неодноразово зустрічався з керівництвом закладу, наполягав, переконував, але все без толку. Нині ми змушені відстоювати права пацієнтів на якісний соціальний супровід за допомогою ЗМІ, можливо після цього нас почують, — говорить  Євгеній Баборикін.

Переглядів: 293
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту