За місяць на Рівненщині на гепатит захворіли 16 людей, серед них — четверо дітей

За місяць на Рівненщині на гепатит захворіли 16 людей, серед них — четверо дітей

Відучора у соціальних мережах активно поширюються повідомлення про зараження гепатитом А мешканців міста Рівне через водопровідну мережу. Рівненський обласний лабораторний центр офіційно повідомляє, що ця інформація є недостовірною.

— В обласному центрі відбувається прогнозований циклічний підйом захворюваності на вірусний гепатит А. Впродовж жовтня кількість захворілих становила 16 осіб, в тому числі четверо дітей. При зборі епіданамнезу встановлено контактно-побутовий шлях передачі. Останні дослідження на наявність антигену ВГА у воді з осередків інфекційних захворювань (25.10.2017), як і попередні у цьому році, були від’ємними, — розповіли у Рівненському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України.

Також фахівці відзначають, що оприлюднені показники захворюваності не характерні для водного шляху передачі,оскільки останній характеризується одномоментною масовою (на порядок більшою) захворюваністю.

Відтак, в обласному лабораторному центрі нагадують, що гепатит А називають хворобою «брудних рук». Тому, щоб уберегти себе від інфікування, рекомендують:

- дотримуватись правил особистої гігієни;

- ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням;

- не займатись самолікуванням та при появі перших ознак захворювання терміново звертатись до лікаря. 

Переглядів: 440
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту