ОПОРА назвала ключові порушення на виборах в ОТГ на Рівненщині

ОПОРА назвала ключові порушення на виборах в ОТГ на Рівненщині

29 жовтня на Рівненщини відбулися перші вибори у п’яти громадах. Жителі Демидівської, Тараканівської, Клеванської, Ярославицької та Немовицької об’єднаних громад обирали депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідно сільських, селищних, міських голів.

Як зазначили у поліції Рівненської області, вибори пройшли без значних порушень громадського порядку. 

На Рівненщині зафіксовані факти підкупу виборців 

Охорону громадського порядку забезпечувало 88 правоохоронців та більш як півсотні членів громадських формувань.

— До поліції надійшло три повідомлення, пов’язаних із виборчим процесом. Два з яких зареєстровано у Журналі Єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, а ще за одним фактом поліцейські розпочали досудове розслідування. Так, у Сарненському районі до інспектора групи реагування патрульної поліції, який здійснює охорону громадського порядку звернулася кандидат на посаду сільського голови Немовицької об’єднаної громади. 46-річна місцева жителька повідомила, що поблизу місцевого будинку культури невідомі особи здійснюють підкуп виборців, — повідомили у відділі комунікації поліції Рівненської області. 

За цим фактом здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею 160 Кримінального кодексу України. За двома іншими повідомленнями проводиться перевірка.

П'ятеро виборців у Рачині хотіли проголосувати без паспортів

У Рачині на виборчій дільниці №560226 п'ять виборців хотіли проголосувати за депутатів та сільського голову Тараканівської об'єднаної територіальної громади, не маючи при собі паспорт громадянина України.

На зауваження спостерігачів члени дільничної виборчої комісії не видали для виборців бюлетені.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що голосування без паспорта містить ознаки злочину, передбаченого саттею 158-1 КК України надання або отримання виборчого бюлетеня особою, яка не має на то права. Карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

На виборчих дільницях Демидівщини працювали без світла

На ДВК №560157 (с. Лішня Демидівського району) та ДВК №560158 (с. Дубляни Демидівського району) та у приміщенні Демидівської селищної виборчої комісії  періодично зникає електропостачання. Про це поінформувала громадська мережа "Опора". 

Як повідомив депутат Рівненської обласної ради Юрій Шарманський на своїй сторінці в ФБ, вибори в Демидівській ОТГ зриває влада.

— Кожну годину на дільницях в с. Княгинине, с. Ільпибоки, с. Рогізне, с. Рудка, с. Лисин, с. Дубляни, с. Перекалі зникає світло. Складається враження, що відпрацьовується сценарій на ніч, коли буде проводитися підрахунок голосів. Місцева влада, яку в Демидівському районі представляє БПП, не пояснює, чому виникають перебої з електрикою і чому дільниці не були готові до проведення виборів, — написав Шарманський.

На Рівненщині народний депутат перебував на дільниці

Під час голосування на виборчій дільниці №560166 (с. Вербень Демидівського району) перебував народний депутат України Андрій Помазанов у супроводі довіреної особи кандидата на посаду голови Демидівської ОТГ Віктора Іщука.

У приміщенні виборчої дільниці народний депутат розповідав про те, що переймається станом доріг.

На зауваження спостерігача ОПОРИ щодо перебування у приміщенні ДВК Андрій Помазанов відповів, що є народним депутатом і має право перебувати на ній.

Rivne 29.10.2017 2 n

За фактом порушення спостерігач ОПОРИ викликав поліцію та написав заяву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 104 виборчих бюлетеня на Рівненщині не підлягають врахуванню

Опора нагадує, що у частині 9 статті 27 Закону України “Про місцеві вибори”  передбачено перелік осіб, що мають право бути присутніми на засіданнях виборчої комісії, у приміщеннях виборчої дільниці. Перебування інших осіб на виборчій дільниці під час проведення голосування, а також на засіданні комісії під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування не дозволяється.

Підсумки громадського спостереження за виборами у п’яти об’єднаних територіальних громадах Рівненської області розкажуть у понеділок, 30 жовтня, о 14:00 в інформаційно-освітньому просторі «InfoHub» (м. Рівне, вул. Словацького, 3а).

На прес-конференції представники ОПОРИ розкажуть про перебіг дня голосування, роботу виборчих комісій щодо організації виборчого процесу, а також виявлені порушення у громадах Рівненської  області.

Представники поліції повідомлять про роботу правоохоронних органів в день голосування та зафіксовані правоохоронцями порушення виборчого законодавства. Крім цього, експерт Офісу Реформ розповість про перші кроки новостворенх громад.

Переглядів: 1380
Коментарі
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту