Чи потрібно платити рівнянам податок з успадкованого житла?

Чи потрібно платити рівнянам податок з успадкованого житла?

Онука отримала в спадщину від бабусі квартиру: чи виникає обов’язок сплати податку на доходи фізичних осіб?

Як роз’яснила начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб  ДПІ у м.Рівному Наталія Фесовець, 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23.02.2017 №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Відповідно до внесених Законом №1910 змін, починаючи з 2017 року, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки (п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу).

Згідно із ст.174 Податкового кодексу об’єкти дарування, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Отже, якщо онука у 2017 році отримала в спадщину від бабусі квартиру, обов’язку сплати податку на доходи фізичних осіб не виникає.

Переглядів: 486
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту