+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Програма «U-LEAD з Європою» підтримує реформу місцевого самоврядування в Україні (ВІДЕО)

Поділитися своїм успіхами та почерпнути знання щодо реформи місцевого самоврядування  у польських експертів. Власне, про це і не тільки говорили на форумі об’єднаний територіальних громад.

Організатором форуму виступив Рівненський центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». Так, голова Рівненської облради Микола Драганчук розповідає, що на Рівненщині вже сформовано 26 ОТГ, але це далеко не кінець.

МИКОЛА ДРАГАНЧУК, голова Рівненської обласної ради:

     26 громад сформовано, зараз у нас до кінця жовтня в п’ятьох громадах пройдуть вибори. Процес незворотній, процес іде. Є дуже багато перешкод, є дуже багато викликів, але подібні заходи, які відбуваються сьогодні, і особливо за участі експертів з Польщі, поляки вже давно завершили цю реформу, і мають досить таки великий досвід повчити нас, як робити цю реформу, і дуже багато проходить обмінних таких зустрічей.

Експерт з Польщі, Роберт Закшевський також прибув на форум. Фахівець  розповідає учасникам заходу  про місцеве самоврядування в Польщі, каже свою думку нав’язувати не хоче, а просто ділиться досвідом.

РОБЕРТ ЗАКШЕВСЬКИЙ,  польський експерт:

     Кожного разу, коли я приїжджаю до України я бачу, що все більше і більше громад об’єднуються, і цим процесом займаються дуже досвідчені люди. Зі свого боку, я в жодному разі не хочу вам нав’язувати свою думку, а просто хочу поділитися з вами досвідом Польщі, щоб ви його взяли собі до уваги.

І хоча реформа місцевого самоврядування не передбачена Угодою про асоціацію з ЄС, адже це питання внутрішньої політики кожної держави, вона є важливою для євроінтеграційного процесу. Отож, ЄС активно підтримує децентралізацію в Україні через програму «U-LEAD з Європою». Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Бюджет програми – 102 мільйони євро. Спрямовуються ці кошти на координацію та поширення спроможностей ОТГ, просвітницькі та роз’яснювальні заходи. Заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, Ігор Тимошенко каже, що такі заходи є особливо важливими для тих громад, які ще тільки задумуються над створенням ОТГ.

ІГОР ТИМОШЕНКО, заступник голови Рівненської ОДА:

     Децентралізація – це ефективний механізм саме управління територіями на місцях, тому що ми отримуємо не тільки додатковий ресурс, а це, повірте, достатньо великий ресурс додатковий з державного бюджету, який йде виключно на розвиток цих громад. 25 мільйонів гривень ми отримали у 2016 році, на розвиток, виключно на розвиток громад, і 64 мільйони надійшли в область з державного бюджету в 2017 році, і будуть освоєні до кінця. А це дороги в населених пунктах, це освітлення, це енергоефективні заходи, це все, що потрібно для людей.

З наступного року Європейський Союз фінансуватиме в Україні ще один масштабний проект, що стосуватиметься центрів надання адміністративних послуг у об’єднаних територіальних громадах.

ІГОР ТИМОШЕНКО, заступник голови Рівненської ОДА:

     З наступного року, 2018-го року Європейський Союз фінансуватиме достатньо великий проект будівництва або реконструкції Центрів надання адміністративних послуг саме для об’єднаних територіальних громад. Це проект має розпочатися, але для того, щоби наші громади мали змогу брати участь у цьому проекті, вони мають сьогодні вже думати про те, як розробити проектно-кошторисну документацію, пройти всі необхідні процедури, експертизу з тим, щоби з нового року вони могли реалізовувати.

За реалізацію цього проекту в рамках програми  «U-LEAD з Європою» відповідатиме шведська агенція SIDA. І він може стати реальним підґрунтям для розвитку ОТГ. Проте наразі першочергове завдання – спонукати громади до об’єднання, донести всі переваги, а вже сформовані ОТГ навчити, як освоювати європейські та державні кошти.

Схожі статті