+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Чи можливо інтегруватися у європейські мережі охорони здоров’я, відмовляючись від вакцинації (ВІДЕО)

З набранням чинності Угоди про Асоціацію з ЄС Україна мала б впровадити ряд положень щодо інфекційних захворювань. Вони націлені на уніфікацію переліку таких захворювань та якісний і вчасний обмін інформацією в межах Співтовариства. Проте поки рішення зверху приймати не поспішають, активісти на місцях вже починають готувати як населення, так і медиків до інтеграції у європейські мережі охорони здоров’я. Зокрема, однойменний проект за підтримки Європейського Союзу реалізує Благодійна організація «100 відсотків життя Рівне». В рамках цього проекту до Рівного завітав головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика:

 Я маю запрошення від Управління охорони здоров’я міста Рівного зустрітися з лікарями і провести з ними семінар щодо питань вакцинації, проблема, яка на сьогоднішній день в Україні існує не лише в Рівненській області, а й в цілому, в інших регіонах.

У країнах Євросоюзу людей за календарем щеплень вакцинують як мінімум від 13-ти інфекційних захворювань. Теорія українського календаря – 10 захворювань, і ще й тотальна недовіра населення до якості вакцини і її непомірна ціна. Тож саме через провал вакцинації в Україні вже трапляються випадки смертей не вакцинованих від коклюшу та правця. І якщо ігнорувати щеплення і далі, то ситуація знову погіршуватиметься.

Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика:

 Найгостріша проблема в тому, що у нас дуже багато невакцинованих і у нас дуже низький прошарок, так званий імунний прошарок. Україна входить до вісімки країн з найнижчим рівнем охоплення в світі. 50% дітей, які не вакциновані проти кашлюка, дифтерії, правця на першому році життя, проживають в Україні.

Вакцинація в усьому світі визнана ефективним інструментом попередження небезпечних інфекційних хвороб. І поширення достовірної інформації про неї – першочергове завдання, нав’язане складними українськими реаліями. Адже спостерігається спротив як пацієнтів, так і самих лікарів. Аби ж донести до населення та медичного персоналу  інформацію про те, що щеплення потрібно робити, благодійна організація « Мережа 100 відсотків життя» взялась проводити просвітницьку роботу.

Юрій Лазаревич, голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя»:

 Дивлячись на ситуацію, яка відбувається в Україні, стосовно захворюваності, стосовно смертності. 25% цієї статистики – це люди працездатного віку. Тому ми, як свідомі громадяни, переживаємо за Україну, за наше майбутнє, і тому нам хочеться покращувати здоров’я наших співмешканців. Так як об’єднали досить багато пацієнтів, ми розуміємося в проблематиці, яка є в медицині. І ми виявили, що одна з найбільших проблем – це все таки вакцинація.

В Європейському Союзі за останні десятиліття розвиток системи громадського здоров’я дозволив значно скоротити розповсюдження інфекційних захворювань та контролювати їх наслідки. Уряди держав-членів ЄС вже давно зрозуміли, що недооцінювати інфекційні захворювання не варто. Тому вимога щодо попередження і контролю за такими захворюваннями, створення чіткої системи епідеміологічного нагляду для обміну інформацією напряму пов’язана як із безпекою всередині України, так і в ЄС.

Юрій Лазаревич, голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя»:

 Оскільки Україна рухається в Євросоюз, однією з вимог є все-таки налагодження стану саме з вакцинацією, з Центром громадського здоров’я, це з профілактикою, так само з банком крові. Євросоюз побачив і наше бажання, тому підтримали нам цей проект, і в рамках цього проекту ми маємо можливість провести навчання для медичного персоналу.

Виконавці проекту «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я» великі надії покладають саме на просвітницьку діяльність. Адже адаптація законодавства – це тільки одна із вакцин, що має бути введена в організм системи громадського здоров’я України. Інша справа – зміна свідомості населення, і тут ще непочатий край роботи.

 

Схожі статті