Нотаріус та чиновники Держгеокадастру на Рівненщині сприяли незаконним оборудкам з паями, — прокуратура

Нотаріус та чиновники Держгеокадастру на Рівненщині сприяли незаконним оборудкам з паями, — прокуратура

Органами прокуратури області виявлено випадки укладання громадянами договорів міни земельних ділянок (паїв) усупереч вимогам Земельного кодексу України та Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

— Встановлено, що всупереч законодавчій забороні на відчуження будь-яким способом земельних ділянок (паїв) і зміну їх цільового призначення (використання), між громадянами укладено 4 договори міни земельних ділянок (паїв), загальною площею 7,5 га, згідно яких здійснено обмін земельних ділянок не за схемою «пай на пай», а іншим способом, — повідомляє прес-служби прокуратури Рівненської області.

Прокурори пояснюють, що такі ж порушення були предметом судового розгляду Верховного Суду України, який зробив висновок про неправомірність укладання таких цивільно-правових угод.

— З огляду на правову позицію суду найвищої інстанції та з метою усунення виявлених порушень, в липні 2016 року прокуратурою у межах наданих Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру» повноважень пред’явлено на захист інтересів держави до Рівненського районного суду 4 позовні заяви про визнання недійсними зазначених договорів міни земельних ділянок (паїв), —йдеться у повідомленні прокурорів

Судовий розгляд цих справ ще триває.

Окрім того, обміняти незаконно землю було б неможливим без нотаріуса та чиновників з Держгеокадастру. Тому щодо них на сьогодні, за словами прокурорів, відкриті кримінальні провадження.  

Органи поліції області здійснюють досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами неправомірних дій приватного нотаріуса при посвідченні вищевказаних договорів міни земельних ділянок (паїв), внесення посадовими особами Держгеокадастру в Рівненському районі завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, що призвело до виведення з-під дії мораторію даних земельних часток (паїв), та за фактом незаконної зміни цільового призначення зазначених земель, — запевнили у прокуратурі. 

Хід досудового розслідування вказаних проваджень перебуває під контролем та процесуальним керівництвом органів прокуратури області.

Переглядів: 1067
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту